Як навчитися економно витрачати зарплату.

Якщо вам необхідно відкладати з зарплати гроші на що-небудь або просто ви починаєте жити самостійно, а зарплата у вас не дуже висока, вам потрібно навчитися економити.

Щоб почати економити гроші, вам потрібно віддавати собі звіт в тому, на що ви їх витрачаєте, аж до дрібниць. Заведіть собі блокнот, в який ви будете писати абсолютно всі свої щоденні витрати. А в кінці підведіть підсумок, яка сума грошей витрачена на користь справи, а яка ні, і порівняйте їх.

Основні щомісячні витрати - це житло і їжа. Відразу ж віднімете з зарплати комунальні платежі. Купуйте продукти краще відразу ж на місяць в якихось дрібнооптових магазинах, там вони коштують дешевше, та зайвого ви не візьмете, так як завдання глобальне (це ж цілий місяць!).

Якщо ви відкладаєте гроші, то кладіть цю частину зарплати одразу в банк, щоб не було спокуси взяти купюру-другу «з конверта під подушкою» на якусь щоденну дрібниця. Крім того, принципово не знімайте кошти з рахунку, поки не зберете потрібну вам для чогось суму. Вигідно це ще й тому, що на банківський рахунок буде нараховуватися відсоток. Можна і не віддавати гроші в банк, тоді здавайте їх на зберігання перевіреним друзям або родичам.

Якщо при вище змальованої схемою грошей вам істотно не вистачає, знайдіть собі додаткову роботу. Нехай вона буде нерегулярна або за невеликі гонорари, але все-таки це як-не допоможе вам з нелегким матеріальним становищем.