Як зшити красиві штори самому.

Штори на люверсах - це, мабуть, самий підходящий варіант для тих, хто вперше вирішив зшити штори самостійно. Така драпірування в будь-якому інтер'єрі буде виглядати лаконічно і стильно, а виготовлення її стане посильним завданням для початківців.
Вам знадобиться
  • Тканина, англійські булавки, швейна машинка, олівець, ножиці, люверси
Інструкція
1
Виміряйте висоту стіни від підлоги до карниза. Додайте до цього числа 30-40 см (залежно від діаметра люверсов).
2
Довжину штори визначте, помноживши ширину вікна на коефіцієнт драпірування. Для даного типу штор підійде коефіцієнт 2. Тобто якщо ширина вікна, наприклад, 2 м, вам знадобиться 4 метри тканини.
3
Якщо нижній край майбутньої штори не оброблений, підшийте його, підвернувши 2 рази по 1 см і прострочити на машинці. Так само обшийте бічні сторони полотна.
4
Виміряйте довжину штори в підшитому стані і відріжте стільки ж люверсной стрічки. Вона потрібна для зміцнення верхньої частини штори, на якій будуть встановлені кріплення. Ширина люверсной стрічки повинна бути більше зовнішнього діаметра самих люверсов на 3-4 см.
5
Покладіть стрічку на виворіт штори і вирівняйте по верхньому краю. Підігніть тканину разом зі стрічкою 2 рази і приколіть шпильками по всій довжині. Проутюжьте цей підгин. Притискайте праска стільки часу, щоб тканина з стрічкою встигли проклеївши, але клей не виступив назовні. Після цього прострочіть відворот на машинці.
6
Відміряйте від лівого краю штори 5 см і на цьому рівні поставте відмітку в центрі подгиба. Тут розташовуватиметься центр першого люверса. Відстань до наступного кріплення має становити від 15 до 20 см. Розраховуйте його так, щоб на полотні вмістилося парне число люверсов. Відстань же від верхнього краю кілець до верхівки штори - приблизно 2 см.
7
Обведіть внутрішні обриси колечок на тканини. Відступите від лінії 1 мм і виріжте отвори ножицями. Також можна скористатися спеціальним інструментом для пробивання отворів під люверси.
8
Закріпіть частини кілець в отворах ударом до клацання. Якщо вони защелкиваются насилу, можна закріплювати їх молотком, загорнутим тканиною - щоб не пошкодити поверхню люверсов.