Як дресирувати йорков.

Яким би маленьким і забавним ні виглядав йоркшіркскій тер'єр, це, насправді, собака, тому, як і всяку собаку, його необхідно дресирувати. Дресирування допомагає взаєморозумінню між господарем і собакою, це мова, яка зрозуміла обом. За допомогою нехитрого набору команд і жестів можна домогтися від собаки слухняності і зробити її поведінка адекватним вимогам, прийнятим в людському суспільстві. Дресирування також сприяє безпеці собаки і полегшує господареві турботу про неї.
Інструкція
1
Для йорков найприйнятнішим є заохочувальний метод дресирування, при якому в процесі не застосовуються ніякі покарання, а правильна реакція і поведінка стимулюються заохоченням. Цей метод найгуманніший по відношенню до тварини, він допомагає встановити більш тісні і довірчі відносини між господарем і собакою. Як і будь-який інший метод дресирування, цей метод вимагає, щоб дії господаря були наполегливими і послідовними.
2
Дресирування йорков здійснюється з урахуванням загальних особливостей дресирування стайнях тварин - собак, які підпорядковуються суворої ієрархії і визнають владу і пріоритет вожака, який має право на кращий шматок і краще місце. Крім того, враховуються і характерні особливості даної породи, яка відрізняється вродженої кмітливістю, але, в той же час, достатній незалежністю.
3
Набір команд, які повинен знати йорк, досить нескладний. Це команди «Фу!», «Не можна», «До мене», «Сидіти», «Лежати», «Місце», «Дай» і «Жди». Багатьом з них починають навчати цуценя практично з перших днів його появи в квартирі. Наскільки швидко собака почне їх розрізняти і запам'ятає, багато в чому залежить від того тону та інтонації, з якими ви вимовляєте команди. Заохочення очікуваної реакції на команду - головна частина виховного процесу, що дозволяє закріпити навички на рівні рефлексів.
4
Собака навіть краще, ніж голосові команди, запам'ятовує жести, яке ви довільно або мимоволі робите, подаючи їх. Намагайтеся, щоб команди і жести були синхронними і не суперечили один одному.
5
Правильно підбирайте час і місце для навчання собаки. Якщо ви вирішили з нею позайматися, то собака не повинна бути втомленою, голодної або хотіти спати. Там, де ви будете її дресирувати, має бути достатньо спокійно, щоб ні ви, ні пес не відволікалися. Міняйте місця проведення дресирування, щоб виконання якої-небудь команди собака не пов'язувала з певним місцем.
6
Для заохочення собаки використовуйте невеликі шматочки ласощів, дійте ласкою. І ознайомте інших членів своєї сім'ї з правилами дресирування, попросіть їх дотримуватися цих правил неухильно.