Як викликати бажання вчитися. Як вчитися і працювати.

Вчитися доводиться всім і завжди. Від цього нікуди не дітися. Вік живи - вік учись, говорить народна мудрість. Але для більшості вчитися - це означає школа, університет, училище. І іноді так не хочеться вчитися ... Хочеться працювати або просто тинятися без діла. Навчання піде добре, якщо людину правильно мотивувати.
Інструкція
1
Якщо потрібно мотивувати людину дорослого, то можна вдатися до сили розуму. Розум є у всіх, хоч деякі й не хочуть його застосовувати собі на користь. Краще брати ледаря на приступ, коли він в черговий раз втратить роботу, яка і так особливих грошей йому не приносила. Натякніть, що отримавши освіту (або продовживши вже розпочате), людина сама відкриває для себе безліч дверей: освіта - це зв'язки, це престиж, це звичка трудитися. Це, зрештою, диплом або сертифікат. Освіта - це впевненість, що хоч якусь роботу да знайдеш: роботодавець швидше візьме на роботу людину з освітою, ніж без.
2
Мало мотивувати людину на отримання освіти. Важливо і те, як він буде це утворення отримувати. Зараз ні для кого ні секрет, що багато студентів навчаються від хабара до хабара, прагнучи тільки до скоринці з печаткою, але не до знань. Потрібно дати людині зрозуміти, що освіченість - в голові, а не в дипломі. Важливо також дати йому вибрати саме той шлях, який найбільше відповідає його схильностям і його характеру. Якщо людина буде вчитися не там, де йому треба, якщо йому не буде там подобатися, навряд чи він отримає в цьому закладі повноцінну освіту.
3
Якщо мова йде про дітей, то тут інтерес теж грає ключову роль. Дітям поки що не поясниш, що освіта їм потрібно. Згадайте себе в школі: хіба було щось в цих уроках, крім нудною повинності кожен день витрачати на них свій дорогоцінний час, якого у дітей, як і у дорослих, так мало? Хіба ви з великою охотою сідали за математику чи російський? Дитину потрібно зацікавити. Якщо це ботаніка, вийдіть з ним в парк і вивчайте її в польових умовах. Якщо це математика, придумайте свого роду квест, в якому дитина, поступово вирішуючи задачку за задачкой, дитина приходить до заповітного сюрпризу.
4
Ще один спосіб викликати інтерес до навчання - змусити брати участь в різних змаганнях, олімпіадах і конкурсах. Звичайно, спонукати вашого ледаря до такого подвигу буде теж досить складно, але тут є і серйозна мотивація - цінний приз. Ви напевно добре знаєте ту людину, в якому намагаєтеся викликати інтерес до навчання. Намацайте, що йому цікаво, що він любить, що б хотів отримати. Може бути, він мріє про поїздку за кордон? Тоді пошукайте конкурси, де в якості головного призу виступає якраз така путівка. Не встигнете озирнутися, як ваш підопічний вже буде старанно вчитися.
5
Відраза до навчання - як шкідлива звичка. Ви можете лише допомогти людині від неї позбутися, але вся основна робота все одно залишиться за ним. Навіть якщо всі ваші труди не приносять плоди, і людина так і продовжує сидіти за комп'ютерними іграми, не турбуйтеся - життя навчить. Коли-небудь він все одно оцінить важливість знань - може бути, буде пізно, може, й ні; ваша задача - підштовхнути його до цього, м'яко і ненав'язливо.
Багато дітей відвідують школу без особливого бажання. Навчання за інерцією, несумлінне виконання домашніх завдань, погана успішність - все це ланки однієї проблеми. Як викликати в учнів інтерес до отримання нових знань?
Інструкція
1
Розвивайте допитливість школярів. Дитина має бути зацікавлений в отриманні нових знань. Заохочуйте активні питання, намагайтеся, якомога інформативніше відповідати на них. Розширюйте дитячий кругозір новими цікавими фактами з області того предмета, який ви викладаєте.
2
сприяє зародженню нових ідей ваших учнів. Спонукайте їх до участі у всіляких внутрішньошкільних і міських громадських заходах.
3
Хваліть дітей за їх зусилля. Заохочуйте найбільш сумлінних з них якими-небудь способами.
4
Набудовуйте батьків учнів на те, щоб вони сприяли зародженню у дитини позитивної мотивації до школи, допомагали йому організовувати час для виконання домашніх завдань.
5
Доводьте актуальність досліджуваних понять, процесів і явищ. Встановлюйте їх зв'язок з практичною діяльністю людини на конкретних прикладах.
6
Застосовуйте різноманітні засоби навчання. Віддавайте перевагу сучасним технічним засобам оснащення пізнавального процесу, таким, як: комп'ютери, інтерактивні дошки, DVD-програвачі та т.д.
7
Використовуйте різні організаційні форми навчального процесу, різноманітьте їх. Нехай крім традиційного уроку, діти беруть участь в конкурсах, подорожах, інтелектуальних іграх та т.п.
8
Додавайте проблемний метод навчання до основного методологічного апарату. Не прагніть піднести готові знання, нехай школярі опановують способами їх самостійного отримання. На початку уроку можна поставити задачу і, озброївши дітей засобами і методами її дозволу, надати їм час для самостійного вивчення нового явища.
9
Залучайте учнів до збору та оформленню наочного матеріалу для ваших уроків. Сюди можна віднести все, що завгодно: нехай хлопці збирають гербарій або малюють таблиці - головне, нехай проявляють самостійну творчість, дозвольте їм це.
10
Влаштовуйте змагання між класами на те, в якому з них буде більше відмінників і хорошистів, хто краще виготовить наочний матеріал і т.п.