Як вчити собак.

Навчання собаки - це широке поняття. Сюди входить і дресирування, тобто, навчання собаки командам, і елементарне виховання. Саме через навчання собака стає справжнім вірним і відданим другом і помічником людини.
Вам знадобиться
  • Ласощі, газета.
Інструкція
1
Визначтеся, чого ви хочете від своєї собаки . Наприклад, деякі господарі дозволяють своїм собакам заплигувати на м'які меблі, деякі - ні.
2
Як тільки цуценя з'явився в будинку, заохочуйте правильні дії і не допускайте небажаних з вашої точки зору вчинків. Так, якщо щеня сходив в туалет в призначеному місці, то його потрібно похвалити і дати ласощі, а якщо пес рве ваш тапок - прикрикніть на нього і погрозити газетою.
3
Відразу ж відучіть собаку скиглити, так ви уникнете безлічі проблем із сусідами. Якщо пес скиглить, коли ви спите, або закрилися від нього в іншій кімнаті, ні в якому разі не біжіть до нього, так він зрозуміє, що він може домогтися таким способом бажаного, і наступного разу стане скиглити ще активніше. Проігноруйте цуценя, і через деякий час він заспокоїться, з'ясувавши, що ніхто до нього не вийде. Якщо ж собака не вгамовується, вийдіть і голосно насварити її, жбурну в сторону собаки що-небудь гучне, типу зв'язки ключів. Такі прийоми відіб'ють охоту вашому другу піднімати всіх серед ночі.
4
Після того, як ваша собака усвідомила елементарні правила поведінки, можна приступати до дресирування. І першою командою, якій ви навчите своє цуценя, повинна бути команда «до мене». Для цього візьміть ласощі в руку, підніміть руку вертикально вгору і скажіть «до мене!», Додавши ім'я собаки . Після того, як собака запам'ятає команду, можна не використовувати ласощі, а обмежитися тільки похвалою.
5
Дуже просто навчити собаку команді «дай лапу». Для цього візьміть ласощі, стисніть руку в кулак, сядьте навпочіпки, простягнувши собаці руку із затиснутим ласощами, і скажіть «дай лапу!». Щеня протягне лапу до вашого кулаку в надії забрати смачне. Після того, як щеня запам'ятає команду, ласощі також можна прибирати, але не забудьте щоразу заохочувати собаку після правильно виконаної команди, щоб вона не втратила інтерес до навчання.