Як писати розписку. Як правильно скласти розписку на матеріальну цінність.

Іноді в житті трапляються моменти, коли близькі друзі або родичі просять дати в борг. Таким людям не завжди зручно відмовити, але в той же час хочеться підстрахуватися, особливо, якщо знаєш, що ці люди можуть бути ненадійними. Другий подібний випадок - отримання фінансових чи матеріальних ресурсів, за які потрібно нести відповідальність тільки в межах отриманого.

В обох цих випадках на виручку прийде розписка. У першому випадку - дасть можливість витребувати борг з позичальника, а в другому - попередить махінації з боку кредиторів. Головне - писати розписку правильно! Розписка підтвердить виконану дію: передача грошей, матеріальних цінностей. Згодом її можна буде використовувати при судовому разбірательстве.Важний момент - не можна підписувати розписку, не отримавши або недоодержавши цінності по ній, велика ймовірність, що після підписування вже неможливо буде повернути недостачу.

Як правильно писати розписку?

Розписка - це досить вільний документ, який не регламентований до дрібниць, можна складати її у вільній формі, однак є деякі моменти, які повинні бути правильно вказані:

  • назва документа;
  • повні дані обох сторін - ПІБ, адреса реєстрації, номера паспортів;
  • сума цифрами і прописом або ж конкретне перерахування одержаних матеріальних ресурсів;
  • по можливості вказується і мета передачі грошей і матеріальних цінностей (наприклад, аванс на покупку квартири за адресою ....);
  • підписи сторін;
  • дата складання розписки;
  • повні дані свідків складання підписки.

Якщо немає можливості запевнити папір нотаріально (а деякі нотаріуси не завіряють їх взагалі), бажано запросити свідків і писати розписку в їх присутності. При наявності в документі не тільки підписи свідка, але і його паспортних даних, його можна буде викликати в суд для дачі показань.

Розписка - найзручніший спосіб застрахувати себе від неповернення боргу, особливо в тих випадках, коли мова йде про відносно невеликі суми. Розписка - це документ, що підтверджує факт позики, що складається безпосередньо боржником. Розписка як документ приймається Цивільним Кодексом, але ніде законодавчо не закріплені норми і правила оформлення розписки.
Інструкція
1
Виходячи з юридичної практики для того, щоб звести до мінімуму ризик відмови боржника від факту складання ним розписки, необхідно враховувати кілька важливих моментів. Уважне складання розписки - це гарантія того, що ви зможете отримати свої кошти назад.
2
Текст розписки має бути написаний самим боржником і обов'язково від руки. Чим більший обсяг рукописного тексту присутній в документі, тим менше шансів на оспорювання справжності почерку составітеля.В розписці вкажіть паспортні дані обох беруть участь у договорі позики сторін, тобто і боржника і займодавца. Внесення ідентифікаційних даних в текст документа дозволить уникнути відмови сплати боргу, мотивованого тим, що розписка складена іншою особою з аналогічними ПІБ.
3
Вкажіть суму заборгованості не тільки цифрами, але й прописом. Це застрахує вас від суперечок про суму боргу, якщо частина символів на рукописному документі затреться.
4
Обов'язково вкажіть термін дії договору, іншими словами дату, до якої займ має бути возвращен.Укажіте відсоток на суму боргу та штрафні санкції. Існує так звана ставка рефінансування, згідно з якою, за замовчуванням, буде прорахована сума відсотків на наданий займ. Якщо ви хочете встановити іншу процентну ставку, або навпаки, надати безвідсоткову позику, про це обов'язково слід згадати в розписці.
Зверніть увагу
Підпис боржника повинна бути розбірлива і бажано з повною розшифровкою ПІБ поруч.
Корисна порада
При наявності свідків укладення договору і передачі коштів багато складності з поверненням боргу буде вирішити набагато простіше.