Як зарядити необслуговувані акумулятори.

Без повної зарядки акумулятора функціонування автомобіля виявляється під питанням, тому що він забезпечує харчуванням не тільки стереосистему, фари і джерела живлення, але і зберігає енергію, яка необхідна для запуску двигуна.
Вам знадобиться
  • обслуговуюча АКБ, зарядний пристрій
Інструкція
1
Підключіть необслуговується АКБ до зарядного пристрою. Перевірте полярність під'єднання. Встановіть регулятором мінімальну напругу. Увімкніть зарядний пристрій. Встановіть напруга 14,4 В. Такі дії проводяться при неповній розрядці акумуляторної батареї. Під час процесу зарядки струм буде поступово знижуватися. При досягненні значення 0,2 А і напруги на клемах АКБ 14,4 В зарядка буде закінчена. Цей режим не може нанести шкоду акумуляторної батареї.
2
Візьміть необслуговується АКБ з глибоким розрядом. При зарядці встановіть знижена напруга - 12В - 13 В. Слідкуйте, щоб струм спочатку процесу відповідав 1/20 ємності АКБ, вимірюваної в А/часах. Якщо буде більше, то знизьте напругу. При зарядці струм почне плавно зростати. При досягненні значення 1/10 ємності АКБ слід перейти на пункт 1 зарядкі.Прі спеціальних випадках зарядки акумуляторної батареї, можна дати струм зарядки, який дорівнює 1/5 її ємності або більше. Це не варто виробляти більше 20 хвилин. При цьому застосовуються спеціальні зарядні пристрої.
Зверніть увагу
В особливих випадках зарядки, в тому числі, коли АКБ приєднана до бортової мережі, треба уважно спостерігати за процесом для запобігання різких «стрибків» напруги, які можуть пошкодити апаратуру автомобіля.
Корисна порада
Безпечний струм зарядки (А) дорівнює 1/20 ємності АКБ. Небезпечний - 1/5 ємності акумуляторної батареї (А/час). Для необслуговуваних АКБ основним вважається напруга, а не струм.