Як зберегти саджанці до посадки.

Так склалося, що найсвіжіші та хороші саджанці надходять в магазини та садові центри в кінці січня - в лютому. А найкращий час для посадки в середній смузі Росії - це час з кінця квітня до початку червня. Як же зберегти саджанці до висадки?
Вам знадобиться
  • Саджанці,
  • Вологий пісок
  • Розчин зеленки
  • Поліетиленова плівка
  • Секатор
Інструкція
1
Перевірка саджанців перед закладкою на храненіе.Осмотріте куплені саджанці . Це дуже важливий момент, і від нього залежить те, як приживеться саджанець надалі. Якщо нирки вже рушили в зростання, але не виросли більше ніж на 1-2 см, то такі саджанці можна просто укласти на зберігання в прохолодне місце. Побурілі і висохлі втечі, а також пагони з ознаками грибкового ураження, обріжте секатором до здорової тканини. Ображати також занадто довгі пагони. Зрізи замажте звичайної зеленкою. Перевірте кореневу систему. Довгі й пошкоджені коріння укоротите. Якщо коріння пересохли, їх можна злегка змочити. Після цього кореневий кому загорніть у вологу тканину. У саджанців троянд обов'язково перевірте місце щеплення. Якщо воно знаходиться дуже високо і не захищене парафіном, трохи змочіть його з пульверизатора і обмотайте місце щеплення поліетиленом.
2
Упаковка саженцев.Заверніте саджанці в тонку поліетиленову плівку. Обов'язково виконайте в плівці кілька отворів. В умовах повної герметичності саджанці легко можуть загнити, навіть при прохолодній температурі. Зверху саджанці оберніть газетним папером. Газети закріпіть гумками. Після цього саджанці можна скласти в пластиковий контейнер і помістити на зберігання.
3
Храненіе.Главним умовою збереження саджанців протягом трьох - чотирьох місяців є помірна вологість і дотримання температурного режиму. Таким умовам відповідає зберігання саджанців на нижній полиці холодильника або в темному льосі. Необхідна температура це температура близько нуля градусів. При цій температурі рослини як би впадають в сплячку і можуть зберігатися досить довго. Головне не турбуйте рослини, покладені на зберігання. Не треба розкривати плівку щотижня, щоб переконатися, що все гаразд. Досить перевірити стан нирок один раз на місяць, і зробити це потрібно дуже акуратно.
4
Зберігання великих саженцев.Крупние саджанці , наприклад смородину, яблуні або декоративні чагарники, в холодильнику зберігати не вийде. Їх найкраще зберігати в підвалі при температурі 0 + 2 градуси. Укладіть рослини в ящики з піском. Кореневу систему не розгортайте, а гілки просто присипте вологим піском, щоб не пересихали нирки.
5
Зберігання корневищних многолетніков.Травяністие багаторічники типу хост, лілійників, флоксів до посадки зберігають в підвалі в ящиках, пересипавши вологим піском. Так само можна зберігати цибулини і бульби. Пісок відмінний консервант.
Корисна порада
Якщо ви отримали поштою трав'янисті багаторічники або саджанці троянд з прокинулися нирками, спробуйте посадити їх в контейнер і вирощувати як кімнатна рослина. Головне, щоб температура повітря не була занадто високою. Обов'язково організуйте досветку. Інакше рослини витратить останні сили на вирощування довгих блідих і нежиттєздатних пагонів.