Як видалити плями з білого одягу.

Тканини білого кольору відрізняються тим, що навіть незначні забруднення на них добре видно і найчастіше виводяться досить складно. На очистку білої тканини від плями може піти багато часу, дуже часто навіть після того, як пляма було виведено, на тканини залишаються розводи, що псують зовнішній вигляд речі, або псуються фарби тканини . Однак домогтися того, щоб пляма зникло, а тканина не втратила свій колишній вигляд можна, дотримуючись правил і будучи обережним.
Інструкція
1
Беручись за очистку, в першу чергу варто визначити тип плями. Залежно від типу очищення існують 2 типу плям: плями, які можна видалити механічним шляхом і плями які вимагають очищення хімічною сумішшю. Плями від пилу, засохлої бруду можна видалити, буквально потерши їх в руках або ретельно струснувши. Плями складніші, від продуктів, від хімічних речовин видалити так просто неможливо. Для видалення таких плям буде потрібно хімічна суміш.
2
Якщо пляма на тканині складне, то слід визначити від чого воно і в залежності від цього знайти речовину, яка його видалить.
3
Видалити пляма від жиру можна, вимочивши його в скипидарі, а для того, щоб уникнути розлучень, потрібно довкола нього посипати тканину дитячою присипкою або крохмалем. Після того як пройде близько 2 годин, тканину потрібно сполоснути холодною проточною водою. Якщо на білої сорочці область всередині коміра і рукавів покрилася жиром, то ці плями можна видалити сумішшю 3-ох процентного нашатирю і кухонної солі. Змочивши в цьому розчині ватний тампон, потрібно ретельно їм протерти забруднену область. Якщо жирове пляма свіже, можна видалити його, посипавши тальком, накрити промокальним папером і пропрасувати гарячою праскою. Тальк практично втягне в себе жир.
4
Пляма від кави, шоколаду, молока, морозива можна видалити сумішшю води, гліцерину і нашатирного спирту в співвідношенні 1: 2: 1. Після того як суміш нанесена на пляму потрібно дати їй близько півгодини для того, щоб вона вбралася. Через годину тканину потрібно сполоснути холодною водою, потім випрати милом в теплій воді.
5
Бажаючи видалити з білої тканини плями крові, слід пам'ятати, що робити це потрібно тільки в холодній воді, для того, щоб пляма не «запеклось». Попередньо тканину слід замочити в чистій холодній воді на 2-3 години. Після цього намилити пляма і дати крові розчинитися. Якщо ж пляма крові застаріле, то спочатку забруднене місце протирають нашатирним спиртом і після цього перуть річ в гарячій мильній воді.
6
Якщо біла річ забруднена фруктовим соком, видалити пляму можна розчином лимонного соку і горілки у співвідношенні 2: 1.
7
Якщо на білої тканині з'явилася пляма від поту, то видалити його можна додавши в теплу воду трохи нашатирного спирту, на 1л води одну чайну ложку.
8
Після видалення з білої речі будь-якого плями тканину потрібно сполоснути, видаливши тим самим залишки речовин, які використовувалися для очищення.