Як побудувати кругову діаграму.

Кругові діаграми - один з найбільш зручних для людини спосіб сприйняття числової інформації. Не дивно, що саме використання кругових діаграм в своїх роботах призводить до підвищення інтересу аудиторії і поліпшеному розумінню вашої діяльності. Кругові діаграми доречні в наукових роботах, презентаціях, періодичних виданнях та соціальних опитуваннях.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор MS Excel
Інструкція
1
Незважаючи на все зручність кругових діаграм, слід оцінити, чи доречно їх використання в даній конкретній ситуації. Кругові діаграми можна використовувати лише в тих випадках, коли ми хочемо показати наочно поділ чогось цілого на кілька різних часток. Якщо дробити коло на частини зручно - тоді це наш випадок. Коло в даному випадку - це 100 відсотків.
2
Першим кроком буде створення таблиці Excel. Ми будемо користуватися двома стовпцями таблиці. У перший ми записуємо категорії, по яких буде потім проводитися розподіл діаграм. Тобто, використовуємо цей стовпець для підпису числових параметрів. Поруч з підписом в сусідньому стовпці таблиці вводимо числові дані. Можна вводити їх як в процентному форматі, підрахованому раніше, так і у форматі звичайних чисел - тоді Excel все зробить за вас.
3
Після того, як таблиця готова, запускаємо майстер діаграм (з панелі інструментів). Його інтерфейс представлений на малюнку. Вибираємо пункт "Кругові діаграми" і натискаємо на кнопку "Готово". Так ми отримуємо стандартну кругову діаграму . За допомогою контекстного меню (воно відкриється при натисканні правою кнопкою миші по діаграмі) ми можемо доповнити її додатковими даними, змінити формат легенди, додати підпис.
4
Далі ми можемо експортувати готову діаграму в текстовий документ або презентацію, якщо потрібна вставка в документи MS Office. Просто перетягуємо її, утримуючи ліву кнопку миші, в необхідний документ. Якщо ж нам потрібна вставка діаграми в іншу програму, можна зробити діаграму графічним файлом, попередньо перетягнувши в засіб перегляду фотографій або в Paint.