Як вибивати килими.

Як приємно ходити по м'якому, шовковистому килиму! Але за однієї умови - якщо килим чистий. А досягти цього, на жаль, не завжди просто. Догляд за килимом - досить складне й трудомістке заняття, і віник з пилососом не завжди здатні очистити ворс від пилу. Тому мінімум два рази на рік (а краще раз на два місяці) рекомендують вибивати килими . Як зробити це правильно?
Інструкція
1
Килими вибивають тільки на відкритому повітрі - у дворі. Влітку це роблять в суху (і краще безвітряну) погоду, взимку - сніжного дня, при температурі повітря не нижче 2-4 градусів нижче нуля.
2
Перед тим, як вибивати килим, як слід пропилесосьте його з двох сторін (і з боку ворсу, і з боку основи) - інакше при транспортуванні пил, яка сиплеться з килима, рознесеться по всьому будинку. Після чистки згорніть килим в рулон ворсом всередину - тепер він готовий до виносу в двір.
3
Для того, щоб вибити килим, потрібно повісити його на перекладинах (вони обов'язково повинні бути гладкими, рівними і досить широкими - інакше килим може пошкодитися, або ж на ньому з'являться заломи). Також можна розстелити килим на площині, ворсом вниз.
4
Вибивання килимів виробляється з боку основи, щоб не пошкодити ворс. Найкраще робити це за допомогою спеціальних пластикових вибівалок для килимів - довгих, м'яких, з закругленими кутами. Якщо у вас немає вибівалкі, можна використовувати в цій якості щітку.
5
Уже вибитий килим треба обмести трохи вологим віником або м'якою щіткою - як з боку ворсу, так і з боку основи.
Корисна порада
Якщо ви вибиває килим взимку, можна скористатися старим народним способом «чистки снігом». Покладіть килим на чистий (найкраще щойно випав сніг) ворсом вниз, закидайте зверху снігом і простукаєте вибивачкою, щоб сніг набився в ворс. Після чого переверніть килим, кошторисі сніг і приступайте до вибивання звичайним способом. Те, яким свіжим і чистим стане ваш килим після такої «сніжної» чистки, можна буде помітити одразу ж, неозброєним оком.