Як налаштувати виключення комп'ютера. Як налаштувати автовимкнення ноутбука.

Встановлення нових програм та завантаження файлів з інтернету, а також інші дії та операції можуть віднімати досить багато часу. Але зовсім не обов'язково чекати завершення поставлених завдань, витрачати свій дорогоцінний час та електроенергію. Налаштувати автоматичне вимикання комп'ютера може будь-який користувач Windows за допомогою вбудованого в систему планувальника.
Інструкція
1
Відкрийте меню «Пуск», а потім клацніть на розділ "Всі програми" і виберіть в списку розділ «Стандартні». В підміню виберіть розділ «Службові» і натисніть на кнопку «Призначені завдання». Відкриється вікно планувальника, в якому ви побачите опцію «Додати завдання». Клацніть по ній, щоб запустити майстер планування нових завдань.
2
Натисніть «Далі» і, натиснувши «Обзор», відкрийте провідник. Вкажіть додаток, який планувальник повинен буде запустити в зазначений час. Так як ви хочете налаштувати вимикання комп'ютера, вам потрібно у вікні провідника знайти папку WINDOWS, а всередині цієї папки зайти в підрозділ System32. Знайдіть в цій папці файл shutdown.exe, виділіть його та натисніть «Відкрити».
3
Вибравши додаток для запуску, задайте новим сценарієм ім'я (наприклад, shutdown). В цьому ж вікні налаштуйте час доби, в який завдання повинне бути виконане, і регулярність - щодня або одноразово його потрібно виконувати. Наприклад, якщо ви хочете, щоб комп'ютер вимикався сам щодня, незалежно від того, перебуваєте ви поруч з ним чи ні, встановіть щоденне виконання сценарію на 00:00 годин.
4
Якщо ви хочете, щоб комп'ютер автоматично вимикався тільки в будні дні, поставте галочку на опції «тільки по робочим дням». Натисніть «Далі», вкажіть ім'я користувача та пароль, і завершите створення завдання натисненням кнопки «Готово».
5
Ви побачите вікно планувальника, що з'явилося на екрані. В цьому вікні задайте команду, яка викличе ваш сценарій до дії: C: \ WINDOWSsystem32shutdown.exe -s. Ця команда дозволить зберегти всі незбережені дані, перш ніж комп'ютер вимкнеться.
6
Встановіть в настройках галочку «Виконувати тільки при активному вході в систему». Тепер ваш комп'ютер вимкнеться сам навіть тоді, коли у вас не буде можливості зробити це самостійно.
Якщо ви забуваєте вимикати комп'ютер на роботі або засинаєте перед ним, не додивившись фільм, вам би придалася функція вимикання ПК за розкладом. Налаштувати його відключатися в заданий час можна за кілька кроків.
Інструкція
1
Існує обов'язкова умова, при якому можлива настройка вимикання ПК за розкладом. Ви повинні входити в систему під обліковим записом адміністратора використовуючи пароль. Щоб встановити пароль, через кнопку «Пуск» (клавішу Windows) відкрийте «Панель управління».
2
В категорії «Облікові записи користувачів» виберіть однойменний значок або завдання «Зміна облікового запису». У новому вікні виберіть обліковий запис «Адміністратор». Коли вікно оновиться, клікніть по пункту «Створення пароля».
3
У першому і другому полі введіть пароль, який будете використовувати при вході в систему. Заповнення поля, призначеного для підказки, залишається на ваш розсуд. Натисніть на кнопку «Створити пароль». Якщо ви - єдиний користувач комп'ютера, на запитання «Хочете зробити свої файли і папки особистими?» Дайте відповідь негативно.
4
Після того як пароль створений, можна переходити до наступного етапу. В меню «Пуск» відкрийте папку «Стандартні» і в папці "Службові» виберіть пункт «Призначені завдання». У вікні, клікніть по значку «Додати завдання», запуститься «Мастер планування завдань».
5
У списку програм потрібного завдання немає, тому натисніть на кнопку «Огляд» і знайдіть файл shutdown.exe в папці Windows і додатковій папці system32. Після цього виберіть частоту і час виконання завдання. Для робочого комп'ютера можна вибрати періодичність «по робочим дням», для домашнього - «щодня».
6
Далі «Майстер» автоматично визначить ім'я користувача, вам необхідно ввести і підтвердити у відповідних полях той пароль, який ви вибрали для входу в систему. Перед завершенням призначення завдання відзначте маркером поле «Встановити додаткові параметри після натискання кнопки« Готово »і натисніть на дану кнопку.
7
У новому вікні в рядку «Виконати» допишіть без зайвих друкованих знаків «-s» (пробіл, дефіс, буква s). Запис буде виглядати наступним чином: C:/WINDOWS/system32/shutdown.exe -s. Натисніть на кнопку «Застосувати» і підтвердіть операцію паролем (тим же, що і для входу в систему). Закрийте вікно.
Зверніть увагу
Після призначення завдання в обраний час з'явиться попередження про те, що комп'ютер буде відключений через 30 секунд. Якщо хочете продовжити роботу на комп'ютері, відкрийте папку «Призначені завдання» і просто деактивуйте це завдання.