Як зробити галерею на сайті.

З самого зародження інтернету і до наших днів існування і поширення всесвітньої павутини було нерозривно пов'язано з удосконаленням форм і технологій надання користувачеві вмісту web-сайтів. Удосконалювалися технології, пов'язані як з інформаційним, так і з презентаційним вмістом сайтів. З часом в web став переважати мультимедіа-контент, що зумовило появу спеціалізованих форм організації мультимедіа-вмісту і, відповідно, технологій для забезпечення необхідного функціоналу. Історично першими з'явилися галереї зображень. Спочатку вони часто реалізовувалися у вигляді статичних сторінок, або ж за допомогою SSI. Пізніше з'явилися скрипти галерей з можливістю зручного адміністрування. На сьогоднішній день доступна велика кількість як платних, так і безкоштовних скриптів, що дозволяють не замислюватися над тим, як зробити галерею на сайті.
Вам знадобиться
  • Сучасний браузер. Програма FTP-клієнт. Підключення до інтернету. Дані для доступу до сайту по FTP. Можливо, дані для доступу до панелі управління хостинг-аккаунтом.
Інструкція
1
Знайдіть відповідний скрипт галереї зображень. Для пошуку можна використовувати великі каталоги скриптів, наприклад, hotscripts.com.
2
Завантажте архів дистрибутивного пакета галереї на локальний диск свого комп'ютера. Для цього перейдіть на сайт розробника скрипта, відкрийте сторінку завантажень, ознайомтеся з пропонованими продуктами і здійсните завантаження.
3
Розпакуйте файли дистрибутива в яку-небудь папку на жорсткому диску. Скористайтеся програмою-архіватором, або можливостями файлового менеджера.
4
Ознайомтеся з інструкціями по конфігурації установці скрипта. Часто ці інструкції знаходяться в файлі readme.txt або readme.html.
5
Проведіть конфігурування скрипта відповідно до інструкцій. Дуже часто конфігурування полягає лише в зміні пароля адміністратора. Іноді потрібно вказати шлях до скрипта на сервері, облікові дані для доступу до бази даних.
6
Створіть папку в структурі каталогів основного сайту або піддомен на для розміщення скрипта каталогу. Папку можна створити, з'єднавшись з сервером сайту за допомогою FTP-клієнта. Піддомен створюється в панелі управління хостинг-аккаунта.
7
Завантажте скрипт галереї в цільову папку на сервері. Скористайтеся програмою FTP-клієнтом або можливостями файлового менеджера, якщо він підтримує роботу з FTP.
8
Проведіть установку і конфігурування скрипта на сервері, якщо це потрібно. Часто скрипти галерей не вимагають установки і конфігурування. Іноді потрібно поміняти права на файли або каталоги папок скрипта.
9
Увійдіть в панель адміністрування галереї та приступите до її наповненню.
Зверніть увагу
Недбало написані скрипти можуть загрожувати безпеці сайту. Пошукайте в інтернеті інформацію про використаний скрипте, щоб переконатися, що він не має критичних вразливостей.
Корисна порада
Встановіть і перевірте в роботі кілька скриптів галерей. Виберіть той, який найбільше підходить для сайту.