Як писати дисертацію. рекомендації з оформлення дисертації кандидата 2012.

Дисертація - ця важлива ступінь у науковій кар'єрі, робота, по якій присвоюється вчений ступінь кандидата або доктора наук.Прежде ніж писати дисертацію слід вивчити вимоги до роботи (оригінальність теми, наукова новизна, практичне значення), опублікувати кілька статей по темі дисертації, а також здати перед захистом кандидатські іспити.

Як правильно написати дисертацію? Правильно писати дисертацію з урахуванням вимог до її змісту, а також оформленню згідно ГОСТам. Структура класичної кандидатської дисертації у вигляді рукопису:

 1. Введення. 3-6 стр. Обгрунтування вибору теми дослідження, актуальність теми, наукова новизна, теоретична і практична корисність роботи.
 2. Глава І. 20-40 стр. Огляд теоретичних джерел за темою, визначення стану наукового напрямку на поточний момент, опис цілей і завдань дослідження, основні тези, які виносяться на захист.
 3. Глава II. 10-12 стр. Опис методів дослідження, процесів отримання основних даних, які в наступному розділі будуть оброблятися.
 4. Глава III. 60-90 стр. Являє собою результати досліджень - таблиці, графіки вже опрацьованих даних з отриманими закономірностями, дослідження проводяться на основі даних попередньої глави.
 5. Глава IV. 20-30 стр. Проведення обговорення отриманих в четвертому розділі результатів. Вони можуть порівнюватися з висновками інших авторів з цієї тематики. Якщо отримані результати вписуються в будь-яку сучасну методику - дані пояснюються з точки зору цієї теорії. Якщо ж підсумки нікуди не вписуються, то на основі роботи можна починати розвиток нового наукового напрямку, така робота ближче до докторської дисертації, ніж до кандидатської.
 6. Висновки в роботі повинні представляти собою рішення поставлених у першому розділі задач. Якщо дисертація крім наукового має і практичне застосування, можна викласти у висновках і конкретні рекомендації, сформульовані на основі підсумків досліджень.
 7. Список літератури. Від 100 до 600 джерел, оформлення за поточним ГОСТу в алфавітному порядку, спочатку вітчизняні, потім - іноземні.
 8. Програми - це графічні матеріали, які не ввійшли в основний текст дисертації: схеми, таблиці, графіки досліджень і т.д.

Середній обсяг кандидатської дисертації становить приблизно 120-150 друкованих аркушів, не рахуючи список літератури і додатки. Ключовим моментом підготовки роботи залишається точне дотримання всіх вимог оформлення дисертації - відступи, нумерації, поля, розташування графічних матеріалів і т.д. Має сенс звернутися до фахівця для кінцевого наведення блиску, або ознайомитися зі свежезащіщеннимі дисертаціями.

Сучасна педагогічна дійсність вимагає нових походів і сучасних технологій. Але для впровадження інноваційних розробок в освітній процес необхідно їх наукове визнання.
Вам знадобиться
 • - ваша гіпотеза;
 • - консультації наукового керівника;
 • - довідкова література;
 • - консультації колег.
Інструкція
1
В основі будь дисертації лежить одна або декілька проблем. Ви в своїй практиці часто стикаєтеся з різними складнощами, як в методичному, так і науковому плані. Якщо ви впевнені, що знаєте шляхи вирішення наболілих проблем, приступайте до написання наукової праці. Але спочатку дізнайтеся в довідковому відділі вашого інституту, чи існують подібні роботи. Якщо ви будете знати своїх попередників, то зможете врахувати допущені ними помилки і вдосконалити їх підхід.
2
Ознайомившись з аналогічними за тематикою працями, приступайте до обширнішого збору інформації. Використовуйте всі доступні вам джерела (починаючи з ВУЗівської бібліотеки і закінчуючи сучасними електронними науковими форумами). Грамотно поєднуючи традиції та інновації, ви скорите опонентів як старшого, так і молодшого покоління.
3
Сплануйте, практична або теоретична частина роботи у вас буде більш значущою. Природно, що і той і інший аспект повинні бути вивчені і описані на високому рівні. Але, якщо ви - практикуючий педагог, який розробив власну методику, то вченої ради буде набагато важливіше дізнатися про ваші професійні досягнення. Тому на захисті опоненти будуть атакувати саме практичну частину.
4
Під час написання дисертації по педагогіці постійно проводите пробні дебати зі своїми колегами. Це допоможе вам на початковому етапі виявити слабкі місця вашої роботи і внести відповідні виправлення.
5
Підводячи підсумки вашого дослідження, чи не завищуйте результати. Занадто високі статистичні показники насторожать комісію.
6
Дотримуйтеся строгих правил написання, які затверджені вашим керівництвом. Уникайте експресивної лексики і мовних зворотів, не властивих науковому стилю.