Як розрахувати норми витрати палива.

Норма витрати палива автомобіля - це величина, яка показує, скільки було витрачено бензину (дизельного палива, газу) при проходженні автомобілем певне кількості кілометрів .
Інструкція
1
Останнім часом більшість автомобілів (особливо іномарок) оснащено бортовими комп'ютерами. Тому дізнатися норму витрати палива визначити не складно, достатньо подивитися на табло цього комп'ютера, де відображається вся інформація.
2
Якщо у вас немає бортового комп'ютера, то визначити витрата палива можна таким чином: - заправте паливний бак автомобіля повністю; - обнуліть лічильник на спідометрі, щоб знати, скільки кілометрів ви проїдете; - коли бензин закінчиться, розділіть кількість кілометрів на кількість залитих літрів палива, і ви отримаєте показник витрати палива.
3
Однак витрата палива НЕ БУДЕ завжди однаковим. На його величину впливають досить багато факторов.В першу чергу необхідно перевірити повітряний фільтр і при необхідності його замінити, при відпрацьованому фільтрі витрата палива значно збільшується.
4
Другим дією, яку потрібно виконати - це завмер вмісту окису вуглецю (СО) під час холостого ходу на оборотах 2000 - 3000 об/хв. Якщо рівень завищений, то знадобиться допомога фахівців.
5
Слід пам'ятати, що не відрегульована машина витрачає приблизно на 10% більше палива. Колеса з маленьким тиском так само збільшують витрата палива.
6
Розвал-сходження повинен бути дуже чітко відрегульований, це дозволить заощадити на бензині. Якщо в машині працює кондиціонер, витрата палива збільшується на 10%, а іноді й більше, це залежатиме від режиму роботи.
7
Пам'ятайте, що відкриті скла в автомобілі на швидкості більше 50 км/год підвищують витрата на 2-3%, чим вище швидкість і більше відкриті скла, тим більше витрата.
8
При частому гальмуванні автомобіля і наступному розгоні так само збільшується споживання бензину. Не гальмуйте різко намагайтеся плавно зменшувати хід.
9
Перебуваючи на горбі або схилі, тримайте автомобіль на ручному гальмі, а не за допомогою зчеплення і педалі акселератора.
10
Правильний підбір передач так само допоможе зменшити витрату палива, не перемикайте підвищені передачі завчасно, це зменшить час розгону і збільшить витрату палива.
11
Дотримуйтесь оптимальну швидкість, при якій витрата палива мінімальний, зазвичай вона дорівнює 90-100 км/год.
12
Чи не прогрівайте ваш автомобіль довше двох хвилин, якщо звичайно на вулиці не сильний мінус.Рассчітать норми витрати палива автомобіля можна за допомогою наданих даних, які повинні враховуватися при виборі режиму руху на автомобілі. Слід враховувати і те, в якому технічному стані знаходиться автомобіль.
Кожен водій під впливом все наростаючих цін на бензин напевно стикався з питанням розрахунку витрати палива. Особливо якщо він зібрався в довгу дорогу і має обмежений бюджет.

Як розраховується витрата палива

Способів обліку витрати безліч. Існують спеціальні GPS датчики зі своїм уровнемером, який встановлюється в бензобак. Таким чином, комп'ютер блоку GPS веде облік витрати палива і пройдену відстань, а потім отримує витрата.
Датчики з уровнемером встановлюють компанії вантажоперевезень, та й коштують вони недешево.
Інший спосіб більш простий і надійний. Якщо в автомобілі немає GPS системи, про яку писалося вище, або не встановлений бортовий комп'ютер, то насамперед потрібно відправитися на АЗС і залити повний бак. Потім виставити лічильник пробігу (якщо такий є) на 0 або записати поточний загальний пробіг автомобіля. Ну, і відповідно, тепер потрібно дочекатися моменту, коли бензин в баку вичерпається, і по пробігу можна буде розрахувати витрати. Правда, вимірювання будуть не дуже точними, тому що на них буде впливати безліч інших факторів, таких як пробки, зупинки на світлофорах або ж, якщо завмер проводився взимку, то прогрів автомобіля. Але можна підвищити точність такого способу, якщо залити в бак меншу кількість, наприклад літрів 15 -20, і заодно взяти собою каністру з бензином, щоб в разі чого долити, а потім виїхати на трасу. Але перед усім цим також зафіксувати пробіг і кількість бензину. Такий розрахунок буде точніше, бо перешкод для руху на трасі менше і тому що кількість перемикання передач буде менше, відповідно менше стрибків оборотів двигуна. До речі, варто зауважити, що бортові комп'ютери не завжди показують вірні витрата, особливо це стосується тих, яких в автомобілі не передбачено в заводській комплектації і які були встановлені вручну.
Навіть якщо в авто є бортовий комп'ютер, варто перевірити його будь-яким запропонованим способом і звірити отримані розрахунки і розрахунки комп'ютера.
Останній спосіб «дідівський». Принцип розрахунків майже той самий. Потрібно залити в бак деяка кількість бензину, потім проїхати 10 кілометрів по дорозі з декількох типів, наприклад, місто, пересічена місцевість, траса. А потім виміряти, скільки палива було витрачено.

Витрата палива в залежності від марки авто

Ну, а взагалі зазвичай витрата певного автомобіля вказується його ж виробником, та й в інтернеті можна знайти витрату будь-якої моделі і типу двигуна. Наприклад, витрата усіма відомої дев'ятки, а саме ВАЗ -21093 з 8 - ми клапанним інжекторним двигуном і робочим об'ємом 1.5 літра по трасі на 100 км від 5,3 до 7 літрів, а по місту від 8 до 12,5 літра.