Як читати французькою.

Французи вважають, що їхня мова - найромантичніший в світі. Твердження, звичайно, спірне, бо слова любові на будь-якій мові будуть звучати романтично. Безперечно, французька мова красивий, але і складний одночасно. Так що якщо хочете читати Бальзака в оригіналі, доведеться чимало попрацювати.
Інструкція
1
Цілком логічно, що потрібно спочатку вивчити мову, щоб на ньому читати. Водночас, читання на мові сприяє подальшому його засвоєнню. Тому, читаючи французькою, ви точно часу не втрачаєте. І все ж, спочатку потрібно освоїти основоположні правила французької мови і якісь базові речі, без яких не обійтися. На початковому етапі трудність може представляти алфавіт. Якщо до цього не було досвіду "спілкування" з латиницею, доведеться вивчити латинський алфавіт і букви зі спеціальними діакритичними знаками, властиві французькій мові (наприклад,?, Що показує, що буква c в цьому випадку читається як [s], а не як [k ].
2
Наступний крок - правила читання французькою. Тут без аудіопособій не обійтися, оскільки вимова у французькій мові разюче відрізняється від російської вимови. Викладачі французького кажуть, що у російськомовних студентів рот і мова повинні сильно втомлюватися після уроку французької. Тому на даному етапі краще звернутися до викладача: він більш доступно пояснить вам правила читання (а це, скажемо прямо, річ непроста) і зможе продемонструвати гарне французьке вимова. Адже ніхто не дає гарантій, що вам доведеться читати тільки про себе.
3
Починайте читати з простіших текстів, посадивши свою гордість в банку. Звичайно, хочеться відразу Віктора Гюго, Бальзака, Стендаля ... Але почавши читати французьких авторів в оригіналі на початковому рівні, ви тільки вб'єте про незламну твердиню надто складного для вас тексту. До цієї фортеці потрібно підбиратися поступово, і тоді вона сама здасть позиції. Вчіть якомога більше лексики, оскільки підчас саме незнання слів ускладнює роботу з текстом. Виписуйте слова, які вам здаються корисними (не потрібно вчити назви видів середньовічної зброї, досить просто один раз зрозуміти), та під'юджувати їх, якщо потрібно, зазубрювати.
4
Для швидкого, легкого, приємного читання потрібно знання не тільки лексики, а й певне уявлення про решту рівнях мови. Візьмемо синтаксис. Деякі синтаксичні конструкції потрібно дуже добре знати в теорії, щоб потім змогти розпізнати їх на практиці, при читанні, і змогти зрозуміти їх. Необхідно розбиратися і в співвідношенні часів, встречающемся в складних пропозиціях, щоб не заплутатися, коли що сталося. Знання морфології теж може вам допомогти. У деяких суфіксів є цілком певне значення, і зустрівши слова з ними в тексті, ви вже не будете приречені на нудну словникову роботу.
5
Щоб навчитися читати на будь-якій іноземній мові, в тому числі і на французькому, потрібно якомога більше практикуватися. Тому вам дуже пощастило, якщо ви можете поїхати до Франції: там і книги французькою коштуватимуть дешевше, крім того, ви зможете щодня купувати французькі газети. На допомогу вам можуть прийти і французькі сайти. Скачайте фільми французькою з субтитрами: так вам доведеться навчитися читати швидко, щоб встигати за швидкою мовою героїв.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=44jX-lwJHZM