Як вирішувати завдання в паскалі. Як працювати паскале.

Програмування - це порівняно молода наука. Проте, вміння програмувати вимагається від учнів як в школі, так і технічних вузах. Одним з найбільш поширених мов на даний момент є мова програмування високого рівня Pascal, розроблений Никласом Віртом 50 років тому. Рішення задач в Паскалі - заняття непросте, але захоплююче.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, середа розробки Borland Pascal або Pascal ABC, список основних команд мови Паскаль
Інструкція
1
Встановіть середовище виконання програм. Зазвичай її дають в навчальному закладі. Її установка займе трохи часу. Краще вказати папку для збереження файлів типу pas в одному каталозі з середовищем Паскаля. Тоді всі ваші правильні програми точно зможуть працювати.
2
Встановивши середу компіляції, ви можете приступати до вирішення завдань на паскале. Першим ділом вивчіть основні команди мови: умовний оператор if, цикли while і for, оператор присвоювання (: =).
3
Вивчіть основні алгоритми програмування: знаходження максимального і мінімального елемента, числа негативних/позитивних членів матриці. Важливо вміти сортувати елементи одновимірного масиву - достатньо вивчити сортування методом бульбашки.
4
Вивчивши основи мови, можна вирішити будь-яке завдання. Зазвичай рішення задачі починається з аналізу вхідних і вихідних даних. Подивіться, які дані ви повинні вивести. Складіть блок схему - список операцій над вхідними даними, які зробить компілятор. Не старайтесь записувати блок схему детально - записуйте тільки логіку майбутньої програми.
5
Далі приступайте до створення коду програми. Переписуйте командами Паскаля і відомими алгоритмами частини блок схеми. Бажано попередньо вирішити задачу на папері, і лише потім записати код в середу виконання.
6
Після того, як ви записали код в середу Паскаля, потрібно відлагодити помилки і перевірити працездатність програми. Налагодити помилки досить просто - помилка показується компілятором спеціальним підсвічуванням неправильної рядка. Далі протестуйте своє дітище. Введіть в працюючу програму різні дані, оцініть, чи відповідають вихідні необхідним умовам. Якщо так - то ви вирішили задачу на Паскалі .