Як вирішувати приклади з логарифмами. Логарифми приклади розв'язання.

Рішення прикладів з логарифмами потрібно від учнів середніх шкіл, починаючи з дев'ятого класу. Тема здається багатьом непростий, оскільки логарифмирование серйозно відрізняється від звичних арифметичних дій.
Вам знадобиться
  • Калькулятор, довідник з елементарної математики
Інструкція
1
Спочатку потрібно чітко засвоїти саму суть логарифмирования. Логарифмування - це операція, зворотна зведенню в ступінь. Повторіть тему "Піднесення до степеня натуральних чисел". Особливо важливо повторити властивості ступенів (твір, приватне, ступінь в ступеня).
2
Будь логарифм складається з двох числових частин. Нижній індекс називається підставою. Верхній індекс - це те число, яке вийде при зведенні підстави в ступінь, рівну всьому логарифму. Є ірраціональні логарифми, обчислювати які не треба. Якщо ж логарифм дає у відповіді кінцеве натуральне число, його необхідно обчислювати.
3
При вирішенні прикладів з логарифмами завжди потрібно пам'ятати про обмеження області допустимих значень. Підстава завжди більше 0 і не дорівнює одиниці. Існують також особливі типи логарифмів lg (десятковий логарифм) і ln (логарифм натуральний). Десятковий логарифм має в підставі 10, а натуральний - число e (наближено рівне 2,7).
4
Для вирішення логарифмічних прикладів потрібно вивчити основні властивості логарифмів. Крім основного логарифмічного тотожності потрібно знати формули суми і різниці логарифмів. Таблиця основних логарифмічних властивостей приведена на малюнку.
5
Використовуючи властивості логарифмів, можна вирішити будь логарифмический приклад. Просто нам потрібно привести все логарифми одного підставі, потім звести їх до одного логарифму, який легко обчислити за допомогою калькулятора.