Як скласти кошторис.

Будь-який процес по ремонту або будівництву вимагає попереднього визначення всіх можливих витрат. Для такого розрахунку слід спочатку скласти кошторис, а потім же приймати рішення про початок тих чи інших робіт.

В кошторисі прописуються всі роботи з будівництва (ремонту) об'єкта, а також необхідні матеріали, прораховується вартість кожної позиції. До отриманої суми потрібно додавати накладні витрати близько 15% і прибуток на рівні 15-20% .При складанні кошторису маленького об'єкта можна користуватися табличній програмою Excel, для більш великих і масштабних об'єктів розроблені спеціальні кошторисні програми - «Експерт-Кошторис», Смета.ру , Турбосметчік і другіе.Составлять кошторису можуть як приватні особи і дрібні підрядники, так і великі ремонтно-будівельні фірми.Виполненіе розрахунку ремонту або будівництва великого об'єкта, як правило, оплачується в розмірі 0.5% від вартості всього замовлення. Кошториси ремонту квартири, офісу чи будинку, навпроти, виконується безкоштовно, як комерційна пропозиція замовнику і не носить такої професійної формулювання. Остаточна вартість робіт за договором може відрізнятися від попереднього розрахунку на 10-15%, і, як правило, у велику сторону.Основние етапи складання кошторису: 1. Визначення всіх статей витрат по проекту.2 .Определеніе грошових витрат по кожному пункту кошторису:

  • вартість всіх робіт, включаючи адміністративні;
  • вартість матеріалів;
  • накладні витрати.

3. Коригування смети.Ошібкі при складанні сметиЧтоби правильно скласти кошторис потрібно врахувати і типові помилки кошторисників:

  • слід пам'ятати про всі роботах, які виконують сторонні організації і фахівці, і закладати їх середню вартість, інакше бюджет може дуже сильно вирости або частина робіт доведеться виконувати за рахунок прибутку;
  • обов'язково повинен проводитися попередній огляд об'єкта фахівцями фірми, щоб з'ясувати всі тонкощі і нюанси роботи для уникнення зайвих витрат або внесення до кошторису додаткових необхідних витрат;
  • важливо враховувати сезонні коливання вартості матеріалів або робіт, якщо вони присутні на ринку.