Як виростити зелень у теплиці.

Жоден город і дача не обходяться без зелені. Але далеко не всі початківці дачники знають, як правильно її виростити. Щоб потішити себе зеленню в листопаді, саджанці потрібно приготувати до холодів.
Інструкція
1
Петрушка. Висаджуйте в грунт тільки здорові коренеплоди петрушки, товщиною приблизно 2-4 см, із залишеними черешками, приблизно 6-8 см. Менше піддаються хворобам: «коренева цукрова», «врожайна цукрова» - сорти зелені, вони здійснюють великий приріст листя. Садять їх впритул один до одного або міжряддями від 8 до 10 см. Перед посадкою не замикайте її коренеплоди. Зробіть в грунті поперек стелажа, борозну глибиною близько 10-12 см, добре полийте водою. Посадіть в них коренеплоди на відстані 6-8 см і присипте зверху трохи землею. Якщо ви вирощуєте зелень в ящиках, то зменшите відстань між рядами. Зберігати їх потрібно в прохолодному темному місці, укритими тирсою або піском при температурі +2 градуси. Після того як висадили, присипте трохи грунт піском або деревною золою з розрахунку 100-200 г на 1 кв. м. Поливайте тільки тоді, коли грунт підсохне і тільки під корінь, щоб вода не потрапила на рослини. Зібрати урожай можна через 30-35 діб.
2
Селера. Щоб виростити селера, візьміть здорові дрібні коренеплоди, масою приблизно 60-100 м Метод зберігання такої ж, як і у петрушки. Садіть його неглибоко, в заздалегідь политі борозенки. Поливайте рослину кожні 8-9 днів, не потрапляючи водою на листя. Зайва волога призведе до хвороб і загибелі рослини. Якщо листя пожовкло, підживлюйте їх аміачною селітрою 30г на 10 л води. Збірка врожаю через 30-35 днів.
3
Лук. Зелень цибулі вирощуйте як в теплиці, так і в ящиках і на стелажах. Для висадки візьміть цибулини діаметром 3,5-4 см многозачаточних сортів. Перед посадкою обріжте верхню частину цибулин, через 1см один від одного, поглиблюючи в грунт. Потім рясно полийте теплою водою. У міру виростання, збільшуйте кількість поливної води. Зелень цибулі готова до збірки на 22-25 день після посадки, врожайність 8-10 кг на 1 кв.м. На початку проростання її підживлюють аміачною селітрою, з такого ж розрахунку і калійної сіллю 20г на 10 л води.
4
Щавель. Щавель вирощуйте при температурі 16 градусів, при нормальному освітленні і вологому грунті. Урожай збирають вже на 20-25 день після висадки, 2-3 кг на 1 кв.м. Для отримання наступного врожаю, зробіть підживлення рослини, посипаючи між рядами сухий сірчанокислий амоній, 30 г на 1 кв.м. Після цього рясно полийте. Нові листя відросте через 12-14 діб, після добрива. Так можна робити 5 разів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LsBsasKNhG8
Зверніть увагу
Поливайте рослини тільки теплою водою, від холодної води вони стають більш вразливими і часто болеют.Оприсківайте рослини лише тими засобами, на яких чітко зазначено термін придатності.
Корисна порада
Лук, петрушка, селера і щавель плодоносить кілька разів, з інтервалом 12-14 діб. Це дозволяє отримувати свіжу зелень восени і взимку.
Таку зелену культуру як петрушка, вирощує практично кожен дачник. І це не дивно, так як це ароматне рослина багата корисними речовинами і вітамінами, причому їстівної частиною вважається як стебла, так і коренеплоди петрушки. Так як же виростити петрушку в тепличних умовах і цілорічно насолоджуватися зеленню на своєму столі?
Інструкція
1
Зазвичай в тепличних умовах вирощують петрушку для особистого споживання і в невеликих обсягах. Більш економічний метод - це не вирощування, а вигонка. Петрушка по праву вважається холодостійких рослиною, однак її холодостійкість різко знижується в період появи перших сходів. Під час росту зелені температура повинна бути в межах 10-12 градусів, температура вище 30 градусів шкідлива для рослин. Рекомендується вирощувати петрушку в плівкових пересувних тунелях, за умови налагодження періодичного обігріву.
2
Для вирощування петрушки необхідно організувати або підготувати можливість крапельного поливу, а також хороше освітлення за рахунок люмінесцентних ламп. Уникайте різких перепадів температур і забезпечте періодичне провітрювання для підтримки оптимальної вологості і температури повітря.
3
В теплицях і плівкових тунелях почніть висаджування петрушки в період з кінця січня і до початку лютого, ні в якому разі не раніше. В слабо обігріваються спорудах або що не обігріваються зовсім (в сприятливу зиму) річну культуру вирощують до грудня-січня місяця. Виростити в теплиці можна абсолютно будь-які сорти петрушки. У добре обігріваються теплицях висівають культуру з початку лютого, залишаючи між насінням інтервал - п'ять сантиметрів. З'явилися сходи прорідити, і залиште по одній рослині з інтервалів 2-4 сантиметри.
4
При використанні біопалива в теплиці або парнику товщина субстрату повинна становити 10-12 сантиметрів. Весь догляд за зеленню петрушки переважно складається в своєчасному видаленні бур'янів і підтримці оптимального мікроклімату. При весняному вирощуванні, перші зрізи виробляються квітні, потім у травні. Середня врожайність петрушки з одного квадратного метра становить 0,8-1,2 кілограма зелені.