Як скласти психологічний портрет. Складання психологічного портрета.

Уміння правильно скласти психологічний портрет людини може істотно допомогти в житті. Так, наприклад, простіше робити покупки, спілкуватися з людьми, вирішувати певні питання. Професійне складання психологічного портрета необхідно в цілому ряді професій. Юристи, менеджери, керівники, -ось далеко не повний перелік тих, кому доводиться стикатися з цією процедурою практично кожен день.

Основні елементи психологічного портрета Правильно складений психологічний портрет обов'язково враховує темперамент, характер, інтереси та здібності, спрямованість особистості, її інтелектуальність та емоційність. Важливу роль відіграють самооцінка, вольові якості, вміння контролювати себе, спілкуватися і взаємодіяти з групою. Щоб правильно оцінити всі ці властивості особистості, розроблено цілий ряд спеціальних методик. Застосування кожної з них залежить від мети, переслідуваної дослідником.

На що потрібно спиратися, щоб правильно скласти психологічний портрет.

Найбільш повним портрет виходить, якщо у дослідника є повний набір даних. Серед них можуть бути дані біографічного характеру (соціальний стан, друзі, відомості про дитячому, підлітковому і дорослому періодах життя, хобі та інтереси), різні роботи (написання статті та книги, різноманітні опитування та інтерв'ю, спілкування з сусідами і т.д.) , думки оточуючих. При цьому для того, щоб правильно скласти психологічний портрет залучаються знання та методи з таких наук як физиогномика, графологія і ін. Звичайно, повне і професійне складання портрета вимагає часу і зусиль. Однак перше і, в більшості випадків, досить вірне враження можна скласти, маючи елементарні знання. Тоді слід проаналізувати риси обличчя і те, як звуть досліджуваного (кожне ім'я має свою емоційну характеристику і накладає на носія певний відбиток), який одяг і яких кольорів він воліє, як він себе веде в групі і сам по собі. На підставі цього можна визначити можливість вчинення або не вчинення ним певних дій, особливості поведінки в різних ситуаціях.