Як настелити дерев'яна підлога.

При споруді будинку, нерідко постає питання, як настелити дерев'яний пол . Здається, що в цьому немає нічого складного, але так думають ті, хто не дуже добре уявляє собі сам процес. Однак укладка дерев'яного пол а має чимало тонкощів.
Вам знадобиться
  • - будівельний рівень
  • - маякові лаги
  • - молоток
  • - цвяхи або саморізи
Інструкція
1
Несучої поверхнею може бути як бетонну основу, так і балки перекриття на пол у, тому для початку потрібно перевірити наскільки вони рівні по всій поверхні пол а, це можна зробити, як за допомогою будівельного рівня, так і за допомогою, простягнутою вздовж кімнати нитки.
2
Після цього візьміть маякові лаги, які представляють собою дошки шириною 75 - 100 мм і товщиною до 30 мм. Починаючи з самого високого місця в приміщенні, потрібно встановити маякові лаги. Вони повинні відходити від стін не більше ніж на 3-5 см, а укладати їх потрібно на відстані 2 метри один від одного, паралельно вікнам. Під лаги укладається звукоізоляційний шар з піску або шлаку, а так само для регулювання рівня застосовується ДВП. Перевірте рівнем маякові лаги, і якщо необхідно підкладіть ДВП там, де потрібно їх підняти.
3
Після цього укладіть решта лаги так, щоб між ними була відстань не більше 50-60 см. Лагідні лаги краще стикувати між собою вирубкою «в пол дерева» або впритул.
4
Для того щоб добре настелити дерев'яний пол , тепер потрібно за допомогою рівною контрольної рейки перевірити горизонтальність покладених лаг. При укладанні контрольної рейки на лаги, вона повинна щільно стосуватися всіх лаг одночасно, без зазорів.
5
Перевірте однорідність товщини дощок пол а і якість щіпов і пазів на них, підберіть їх так, щоб сусідні дошки були максимально близькі по товщині, це в наслідок полегшить циклювання пол а.
6
Візьміть першу дошку пол а і укладіть її пазом до стіни, прибийте її цвяхами до лагів, добивши цвяхи вглиб добойником. Замість цвяхів можна застосовувати і саморізи. Після цього продовжите збірку пол а, вставляючи щіпи в пази і з'єднуючи дошки, один з одним.
7
Через кожні 2-3 ряди ущільните дошки за допомогою клинів і прибийте їх до лагам. Коли дійдете до противо пол ожной стіни, останню дошку, якщо необхідно подрежьте так, щоб зазор до стіни залишався близько сантиметра. Таким же чином застілается пол у всьому приміщенні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wz6Z7lBcYRg