Як вводити формули в microsoft excel.

Microsoft Excel істотно полегшує роботу в самих різних областях, завдяки швидким та якісним розрахункам, які забезпечують формули . Формули, що визначають порядок дій і розрахунків в Excel, ви задаєте самі, і для того щоб всі розрахунки були вірні, потрібно знати правила введення формул в блоки програми. В формулу для її працездатності потрібно підставити певні значення величин. Також ви повинні знати значення операторів, що визначають дії, вироблені зі значеннями - наприклад, додавання, віднімання, множення, ділення, піднесення до степеня, відсоток, і так далі.
Інструкція
1
Все формули в Excel починаються зі знака рівності. Парні дужки в Excel для зручності завжди виділяються жирним шрифтом. Також вам потрібно запам'ятати кілька операторів порівняння, без яких неможливо складати формули - знаки рівності, більше, менше, чи не менше, не більше, не дорівнює. Всі вони дають в результаті або брехня, або істину.
2
Для об'єднання текстових значень у формулі використовуйте знак &. Крім того, в формулах важливі адресні оператори, або оператори діапазону, що визначають, в яких осередках потрібно застосувати формулу (наприклад, A1: E4). Щоб об'єднати посилання на несуміжні клітинки, використовуйте знак крапки з комою.
3
Складаючи формулу, завжди звертайте увагу на правильність адресації. Для цього виділіть комірку, в якій потрібно розмістити формулу, клавішею миші, і введіть в неї знак рівності. Потім виділіть комірку, яку потрібно представити у формулі, або діапазон комірок.
4
Після цього введіть в комірку оператор. Натисніть Enter. Виділяючи несуміжні клітинки, введіть оператор в першу і в останню комірку, не забуваючи про оператор об'єднання.
5
У кожного осередку є свій індивідуальний адресу, яка визначається рядком і стовпцем. Відносної посиланням називається запис цієї адреси - наприклад, А3 або B8. Якщо осередку A3 ви впишете формулу = A3 і перетягніть комірку з формулою вниз, то формула автоматично зміниться на = A4.
6
Формули в Excel працюють тільки в тих випадках, коли вони написані без помилок. Є ряд найбільш поширених помилок у формулах. Якщо як помилки відображаються значки #####, це означає, що результат формули не поміщається в комірці, або результатом стало негативне число. Помилка # значить! позначає неприпустимий тип аргументу.
7
Помилка # ІМ'Я? означає, що програмі не вдалося розпізнати ім'я у формулі. # НД позначає невизначені дані у формулі. # ЗАСЛАННЯ! - Це помилка, яка свідчить про використання неприпустимою посилання на некоректну або віддалену комірку.
8
Помилка # ЧИСЛО! Говорить про те, що числове значення некоректно для подання в програмі. Якщо у вас в таблиці перетинаються області, які мають загальних комірок, ви побачите помилку формули # ПУСТО!