Як скласти мова. Як створити благатворітельний фонд.

Як правило, публічні виступи лякають переважне більшість людей. Тому до таких слід готуватися ретельно і заздалегідь. Своєчасно підготовлена промова, яку потрібно і завчити, і відчути, додати впевненості перед виступом.

Незалежно від теми та аудиторії мова повинна підкорятися двом законам - бути цікавою і зрозумілою. Для цього потрібно її продумати і прорепетирувати. Тобто, чого б не було присвячено ваш виступ, дикція повинна бути чіткою. Будь-які невиразно сказані слова випадуть з промови, і аудиторія перестане вас слухати.

Щоб мова була цікавою, слід правильно її скласти

Перші слова, сказані перед публікою, або привернуть увагу до оратора, або дадуть зрозуміти, що не слід і витрачати час, щоб його слухати. Тому початок виступу має бути яскравим і привабливим. У випадку доцільності, слід використовувати афоризми і анекдоти. Але в будь-якому виступі цілком до місця буде питання до аудиторії. Як правило, тоді публіка буде чекати відповіді від вас у вашій мові. Основна частина виступу - це саме те, про що вам потрібно сказати присутнім. Що б це не було, пам'ятайте, що не можна розтягувати мова. Слід викладати все чітко і стисло. Навіть ліричні відступи, які допомагають трохи зняти напругу, повинні бути короткими і не занадто відводити аудиторію від теми. Для того щоб скласти мова в цій частині правильно, слід спочатку викласти все, що хочете сказати, на папері. Потім перечитати, причому бажано вголос, оцінити, наскільки зрозуміло все це звучить, чи не занадто затягнуті окремі моменти. Пам'ятайте, що мова буде яскравіше, якщо ви будете оперувати фактами. Слова, не підтверджені нічим, мало запам'ятовуються. Звичайно, якщо є можливість показати ілюстрації, слайди, графіки і креслення, вони стануть додатковим акцентом для залучення уваги аудиторії. Перечитуючи свою промову, важливо звернути увагу, наскільки логічно ведеться розповідь. Чи не виникає ніде додаткових питань? Якщо вони є, обов'язково дайте відповідь на них в ході промови. Закінчення виступу повинна бути таким же яскравим, як і початок. Ця точка повинна бути чіткою. Тут також доречно використовувати афоризми, цитати та інші елементи, які підведуть підсумок вашої мови. Обов'язково продумайте таку можливість заздалегідь, адже імпровізація не завжди буває вдалою. Головне - підготувати промову заздалегідь, щоб у вас була можливість перечитати її і оцінити по-новому. Крім того, чітко знаючи, як і про що ви будете говорити, ви відчуєте себе впевненіше, що так необхідно на публічному виступі.