Як зшити випускне плаття.

Випускний бал! Вечір перетворюється на справжнє дефіле красунь. Шарудливі тканини, сукні до підлоги, мереживо, паєтки, намистини, ультра-міні і ціла веселка фарб. Магазини рясніють рекламою і зачаровують прекрасними нарядами, представленими цілої розмірної сіткою, тому опинитися на випускному вечорі в точно такому ж плаття , як в іншої дівчини, явище цілком собі буденне. Щоб показати свою оригінальність досить просто зшити " плаття своєї мрії". Ви будете пишатися своїм шедевром, і не тільки ви!
Вам знадобиться
  • Книги та журнали по шиттю, швейна машинка, калька, олівці, крейда, ножиці, голки для заколювання, блокнот, сантиметрова стрічка, тканина, блискавки, гудзики, нитки, фурнітура, прикраси, декоративні стрічки і т.д. (Залежно від обраної моделі пошиття). А також гарний настрій, трохи фантазії, завзяття та навичок крою та шиття шкільної програми.
Інструкція
1
Перегляньте журнали з моделями для шиття і виберіть вподобане вам плаття , враховуючи особливості вашої фігури і зручність обраної моделі. Обрана модель повинна відповідати випадку і задовольняти всім вашим запитам, щоб потім готове плаття НЕ порошилося в шафі, а прикрашало свою обладательніцу.Как правило, в журналах є повний опис моделі, етапи її створення, а також форма. Якщо ви новачок в пошитті речей, зверніть вашу увагу на більш легкі за ступенем складності моделі, якщо ж ви маєте досвід за плечима, сміливо приступайте до феєричним ідеям. Вибравши модель, не забудьте переглянути рекомендовані до використання види тканин і складові частини виробу (блискавки, фурнітура, гачки, прикраси, стрази, паєтки). Підготувавши список, вирушайте в магазин тканин.
2
Опинившись в магазині, вибирайте рекомендовані тканини, пам'ятайте, що від фактури тканини залежить посадка обраної моделі. Тобто якщо в описі до моделі сказано, що вона зшита з джерсі, то сатин і тафта не зможуть її замінити, і не нададуть бажаного ефекту. Не забудьте про блискавку, нитки, відповідні кольором тканини, і аксесуари. Не соромтеся звертатися за консультацією до продавців, вони покажуть вам всі ті дрібниці, на які складно звернути увагу відразу.
3
Зніміть з себе мірки. Дуже важливо не намагатися себе утянуть сантиметровою стрічкою, скорочуючи обсяги, це призведе до негативних результатів, і в підсумку плаття виявиться тісним і незручним. Визначивши свій розмір відповідно до розмірної сіткою в журналі, переведіть викрійку, використовуючи кальку і олівці. Акуратно виріжте. Пропрасуйте тканину, дотримуючись запобіжних заходів. На чистій підготовленій поверхні (підійде стіл) виконайте розкрій по тканині, основні інструменти - викрійка з кальки, голки для заколювання, кравецькі крейда і ножиці, пам'ятайте про припуски на шви. Дотримуйтеся пояснень саме до обраної моделі в журналі по шиттю, і ви без праці виконайте кмітливість скроєних деталей. Виконайте примірку, посадіть модель на себе, слідуючи вигинів вашого тіла, зайве - підколюйте голками. Обережніше !!!
4
Тепер саме час братися за пошиття. Встановіть швейну машину, заправте нитки, перевірте шви на клаптику. Не поспішаючи, виконуйте всі дії, щоб рядки були рівними і акуратними. Пошивши всі деталі, приміряйте ще раз плаття , відрегулюйте довжину по вашому розсуду, обробіть краю, погладьте. Тепер можна закінчити модель, прикрасивши її всілякими дрібницями - бісером, намистинами, стразами, декоративними стрічками і т.д.
Зверніть увагу
Шедевр своїми руками забирає багато сил і часу, підготуйтеся до цього заздалегідь, не відкладайте пошиття сукні на потім. Нехай воно буде готове у вас за пару тижнів до майбутньої події. Так ви збережете свої нерви і у випадку невдалого пошиття, у вас буде час все виправити. Не впадайте у відчай, якщо відразу не отримаєте бажаного результату. Як варіант можна скористатися послугами ательє, і тут є один секрет - не нехтуйте приміряннями, якщо хочете, щоб плаття сиділо на вас ідеально!
Корисна порада
Найбільш відомі журнали по шиттю з викрійками такі як "Бурда", "Шиття і крій", "Діана", «Журнал мод" - все це і багато іншого ви легко знайдете в кіоску журнально-газетної продукції. Деякі тканини після першого прання можуть дати посадку, тому не полінуйтеся перед розкриємо тканину намочити і дати їй висохнути. Якщо ви тільки пробуєте свої сили в створенні сукні своїми руками, при покупці тканини візьміть її з запасом - на всякий випадок.