Як визначити основну думку.

Визначення основної думки - одне з базових завдань при роботі з текстом. Якщо ви змогли визначити основну думка правильно, це означає, що ви зрозуміли текст. Основну думка можна визначити "з натхнення", таким собі шостим почуттям, яке є далеко не у всіх людей. Але можна значно полегшити собі роботу.
Інструкція
1
Розділіть текст на смислові частини. Вони не завжди відповідатимуть діленню тексту на абзаци. Кожна смислова частина повинна розповідати про своє. Слідкуйте за тим, щоб вони не були особливо великими, але і ділити текст по рядках теж немає сенсу, тоді ви тільки з основною думка ю провозити стільки часу, скільки пішло б у вас на аналіз цілого тексту.
2
Тепер в кожній смисловій частині потрібно знайти якесь ключове пропозицію. Це пропозиція, яка в найбільш сконцентрованому вигляді передає зміст тексту. Найчастіше такі пропозиції бувають на початку смислової частини або в кінці - це місця, які найбільш запам'ятовуються читачеві. Але в особливо важких текстах, складних для розуміння, ключові пропозиції можуть бути і в середині частини.
3
Наступний крок - знайти щось спільне у всіх ключових пропозиціях, які ви знайшли і виписали. До речі кажучи, це вже тезовий план тексту, який може допомогти вам при переказі. Об'єднайте подумки всі ці пропозиції в цільний текст, і вже в цьому тексті знайдіть найважливіше ключове пропозицію, в якому найбільш повно відображається зміст тексту. Ця пропозиція потім можна видозмінити, розвинути ту ідею, яка в ньому виражена і вийти до повного аналізу тексту.
4
Навіть незважаючи на те, що можна раціоналізувати свою роботу і піти вищеописаним шляхом, вам все одно доведеться проявити творчість. Крім того, якийсь відсоток того "шостого почуття", яким обходяться багато людей, ви теж повинні мати, хоча б заради того щоб знайти ключове пропозицію в смисловий частини. Тому тренуйтеся, думайте, що хотів сказати автор. Без праці рибку зі ставка не виловиш.