Як укоренити виноград.

Ви хочете швидко і без зайвих клопотів розмножити свій виноград або обзавестися сортом, який якісно плодоносить у сусідів? Можна цього досягти методом вкорінення відводка виноград ной лози. Це один з найпростіших способів за літо отримати до десяти молодих саджанців виноград а.
Вам знадобиться
  • Торішня лоза, секатор або ніж, лопата, мульча, дротяні шпильки.
Інструкція
1
Виберіть на здоровому сильному кущі виноград а торішню лозу. Вона має бути живою, без ознак всихання і підмерзання. Бажано щоб виноград ная лоза йшла максимально горизонтально, так простіше буде укласти її на землю. Іноді для цієї мети використовують стару довгу лозу, від якої все одно треба було позбутися.
2
Ранньою весною, як тільки дозволить грунт, викопайте поруч з кущем траншейку. Вона не повинна бути глибокою, інакше молодим паросткам буде складно вийти на поверхню. Копайте по можливості так, щоб не поранити коріння старого куща.
3
Візьміть секатор або ніж і неглибоко продряпайте приготовлену лозу знизу. Така процедура сприяє кращому утворенню коріння.
4
Покладіть лозу на дно викопаної канавки процарапанной стороною вниз так, щоб незасипаних залишилася тільки верхівка. Якщо лоза впирається і норовить вилізти з землі, її можна закріпити в декількох місцях дротяними шпильками.
5
Засипте землею канавку. Грунт має бути досить вологою і водопроникної. Зверху землю полийте і замульчируйте. Періодично поливайте грунт при просиханні землі в канавці.
6
Восени відводок відокремте від маточного куща. Розріжте секатором лозу на стільки молодих кущів, скільки з'явилося молодих пагонів. Слідкуйте, щоб кожне молоде рослина виноград а мало хорошу мочку коренів. Можна висадити молоді кущі в горщики або на постійне місце.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AqFQoUKztV8
Зверніть увагу
Якщо укорінення відводка до осені ще недостатньо, можна залишити пересадку лози до наступного року.На коштує від одного куща винограду закладати більше двох відводків. Це сильно послаблює маточне рослина.
Корисна порада
Для поліпшення освіти коренів стежте за вологістю і повітропроникністю грунту в канавці.