Як уберегти дітей від травм.

Травматизм досить широко поширений в дитячому середовищі. Щодня від травм страждає безліч дітлахів. Найбільш небезпечними для школярів є міські вулиці. А ось малюки можуть легко піддатися травмі навіть в квартирі. Тому батькам потрібно бути вкрай передбачливими з карапузами, а зі старшими дітками проводити бесіди з приводу правил поведінки на вулиці.
Інструкція
1
Малюкам неможливо пояснити, що не можна чіпати розетки, підходити до газової плити, брати чашку з гарячим чаєм. Тому мамам і татам слід попередити виникнення травм у дитини. Як тільки крихітка почав активно повзати, то всі небезпечні предмети повинні бути прибрані подалі від нього. Це стосується розбитого посуду, ножів, вилок, електроприладів. Обов'язково придбайте заглушки на розетки і шафки, а також фіксатори на двері.
2
Постарайтеся обмежити доступ малюка в кухню, оскільки це місце в будинку - підвищений джерело небезпеки. Гарячий чайник, киплячий суп, газова плита притягують крихітку і можуть стати причиною важкої травми. Тому не дозволяйте дитині грати на кухні або зведіть час його перебування там до мінімуму. Якщо вам доводиться готувати, а доглянути за крихтою нікому, придбайте манеж. Так ви будете впевнені, що карапуз знаходиться в безпечному місці.
3
Не зайвим буде звернути увагу і на іграшки дитини. Вони повинні бути міцними, щоб він не зміг їх випадково зламати. Іноді висипали з брязкальця бусинки легко потрапляють в носик або вухо маленького дослідника. До того ж іграшки не повинні містити дрібних деталей, гострих кутів. Потрібно, щоб вони знаходилися в доступному для малюка місці, щоб при бажанні пограти йому не довелося лізти на полицю.
4
Щоб уберегти від травм дитини старшого віку, слід періодично проводити бесіди, що стосуються правил і норм поведінки в школі, на вулиці, у дворі. Звичайно, не можна забороняти і відмовляти дітям в рухливих іграх, спортивних заходах. Тут завдання дорослого повинна складатися у вихованні почуття обережності і осмисленості, щоб, здійснюючи ту чи іншу дію, дитина замислювався про наслідки.