Як зв'язати дві таблиці.

В реляційних системах управління базами даних вся сохраняемая інформація представлена в різних таблицях. Це забезпечує виключення надмірності даних. Вибірка і робота з необхідною інформацією в подібній базі реалізується, в тому числі, за допомогою механізму зв'язування таблиць. Зв'язок двох таблиць здійснюється за загальним полю в обох з них і задається в схемі даних поточної бази. Причому для полів пов'язуються таблиць необхідно встановити певний тип даних. Інакше створення зв'язку між таблицями буде невірного виду або не відбудеться.
Вам знадобиться
  • СУБД Microsoft Access
Інструкція
1
Відкрийте вашу базу даних в СУБД Microsoft Access. Для того щоб встановити табличную зв'язок необхідна наявність в базі, як мінімум, двох таблиць.
2
Заповніть поля таблиць даними. При цьому враховуйте, що для зв'язування даних полів таблиць вони повинні мати схожий тип даних. При створенні зв'язку «один до багатьох» поле першої таблиці може бути типу «Лічильник». При цьому відповідне поле другої таблиці має бути числового виду. В якості ключового поставте поле з типом лічильника.
3
Відкрийте схему даних поточної бази. Для цього виберіть в меню СУБД Access пункти «Сервіс» - «Схема даних ...». На екрані з'явиться область, в якій містяться всі пов'язані елементи бази. Якщо область порожня, автоматично відкриється вікно додавання таблиць. Інакше воно викликається з контекстного меню даної області.
4
Увімкніть зв'язуються таблиці у відкриту схему даних. Для цього виділяйте найменування потрібної таблиці в списку і натискайте кнопку «Додати». При цьому в області схеми з'являться зображення таблиць з полями.
5
Побудуйте зв'язок між таблицями. Для цього мишкою захопіть поле для зв'язку в одній з таблиць, перенесіть і відпустіть його над аналогічним полем в іншій таблиці. Після чого додаток виведе вікно установки зв'язку.
6
В даному вікні у випадних списках задайте потрібні найменування полів, якщо вам не вдалося їх точно встановити рухом мишки. Додайте всі прапорці елементів для забезпечення цілісності даних і каскадного зміни даних в зв'язаних таблицях.
7
Установлюваний тип відносин буде відображатися внизу вікна. Всього існує три типи зв'язку: «один до одного», «один до багатьох» і «багато до багатьох». Якщо вам для пов'язуються таблиць була потрібна зв'язок іншого роду, ніж відбилася в вікні, значить, ви не вірно задали типи даних полів ваших таблиць.
8
Для установки зв'язку натисніть у вікні кнопку «Створити». В області схеми даних з'явиться зв'язок між двома таблицями від одного поля до іншого. Тип зв'язку буде схематично відображатися у вікні на лінії цифрою 1 і знаком нескінченності, що позначає зв'язок «до багатьох». Збережіть базу даних. Тепер дві таблиці бази даних пов'язані в зазначеному співвідношенні.