Як зв'язати гачком полуничку.

В'язані фрукти, овочі і ягідки дуже добре прикрасять інтер'єр. Так само їх можна використовувати для наочного посібника при заняттях з дітьми. Для краще розвитку почуттів дотику, кожен предмет зв'яжіть з різних ниток за фактурою, вовняних, бавовняних.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі «Ірис» для в'язання червоного і зеленого кольору;
  • - гачок №2;
  • - вата.
Інструкція
1
Наберіть червоною ниткою 4 повітряні петлі і замкніть в кольцо.Отметьте інший кольоровий ниткою місце, де замкнули кільце. Подальше в'язання буде по кругу.Первий ряд: зв'яжіть 6 стовпчиків без накидав.
2
Другий ряд: з кожного стовпчика пров'яжіть по 2 стовпчики без накидав. В результаті у нас виходить 12 петель в колі.
3
Третій ряд: з кожного другого стовпчика другого ряду пров'яжіть 2 стовпчики без накидав. Разом вже 18 стовпчиків без накидав.
4
Четвертий ряд: провязивая петлі, зробіть два убавленія, щоб вийшло 16 стовпчиків без накидав.
5
П'ятий ряд: пров'яжіть 16 стовпчиків без убавленія і додавання.
6
Шостий ряд: додайте рівномірно по колу 5 стовпчиків. Виходить 21 стовпчик без накидав.
7
Сьомий ряд: в'яжіть по колу без змін.
8
Восьмий ряд: так само як і сьомий ряд.
9
Дев'ятий ряд: додайте рівномірно по колу 5 стовпчиків. Отримуємо 26 стовпчиків без накидав.
10
Десятий ряд: додайте рівномірно по колу 6 стовпчиків. Виходить 31 стовпчик без накидав.
11
Одинадцятий ряд: зв'яжіть 31 стовпчик без накидав.
12
Дванадцятий ряд: так само як і одинадцятий ряд.
13
Тринадцятий ряд: в'яжіть по колу і рівномірно додайте поспіль 3 стовпчики.
14
Чотирнадцятий ряд: додайте ще 2 стовпчики. В результаті вже 36 стовпчиків без накидав.
15
П'ятнадцятий ряд: пров'яжіть його без зміни.
16
Шістнадцятий ряд: зробіть зменшення над кожним 5-м і 6-м стовпчиками.
17
Сімнадцятий ряд: зробіть зменшення над кожним 4-м і 5-м.
18
Вісімнадцятий ряд: зробіть зменшення над кожним 3-м і 4-м.
19
Щільно наповніть ватою.
20
Затяните того і закрийте останню петлю.
21
Зв'яжіть з ниток зеленого кольору листочки для полунички.
22
Готові листочки пришити до ягідці.
Свіжа полуниця може порадувати ваш погляд тільки влітку, але якщо ви хочете прикрасити ягодами полуниці якоїсь інтер'єрний елемент, дитячу панаму або сумочку, ви можете пов'язати ягоди полуниці гачком, і вони не поступатимуться справжнім ягодам по барвистості, а також будуть радувати ваше око протягом усього року - навіть восени і взимку.
Інструкція
1
Приготуйте гачок і тонку бавовняну пряжу червоного, зеленого і білого кольорів. Для початку наберіть чотири повітряних петлі з білої пряжі і замкніть ланцюжок в кільце. Починайте обв'язувати кільце петель, формуючи перший ряд з стовпчиків без накиду, а потім у другому ряду збільште кількість стовпчиків без накиду до 10-12 штук.
2
У третьому ряду додавайте нові петлі, щоб отримати 14 стовпчиків без накиду, а в четвертому у вас повинно вийти 16 стовпчиків. Пров'яжіть таким способом 6-7 рядів, а потім змініть білу пряжу на червону, і продовжуйте в'язати полуничку червоною ниткою.
3
Залежно від того, яку форму ягоди ви хочете отримати, робіть потрібну кількість збільшень і убавок петель, але пам'ятайте про те, що в середині ягода повинна бути найбільш широкої, а до верхівки вона повинна знову звужуватися. При цьому найвужча її частина повинна бути внизу - цю частину ви пов'язали білими нитками.
4
Готову ягідку виверніть, а потім починайте закривати петлі, щоб уникнути появи дірок між стовпчиками. Закривайте кожну третю петлю в першому ряду, а в другому - кожну другу петлю, а потім набийте ягоду синтепоном. За допомогою червоної акрилової фарби затонуйте білу нижню частину ягоди, щоб створити плавний перехід від червоних ниток до білих.
5
Окремо зв'яжіть чашолисток для полуниці, набравши ланцюжок повітряних петель із зеленої пряжі. У першому ряду зв'яжіть три повітряні петлі підйому, а потім 11 стовпчиків з накидом в останню петлю ланцюжка.
6
Продовжуйте в'язати чашолисток, домагаючись форми реального чашолистка з трьома або чотирма загостреними кінчиками. Готовий чашолисток пришийте на верхню частину ягоди.
7
При бажанні також зв'яжіть за простою схемою кілька листочків, якими ви прикрасите ягоду.