Як позбавити диск від подряпин.

Сучасні носії інформації можна було б назвати ідеальними, якщо не одне маленьке «але». Лазерні диски при всіх своїх перевагах (легкість записи, об'єм інформації) володіють величезним недоліком, що зводить всі плюси до жирного мінуса. Вони дуже легко дряпаються, і інформація на такому диску може бути втрачена назавжди.
Вам знадобиться
  • - зубна паста
  • - ганчірочка з мікроволокна
  • - паперовий носовичок
  • - тепла вода
Інструкція
1
Добре огляньте подряпаний диск з усіх боків, щоб переконатися, що подряпини проходять тільки по одному шару і диск не тріснув. Хоч комп'ютери і плеєри зчитують інформацію з боку лазерного покриття, тріщини на зовнішній стороні диска означають безповоротну його загибель. Подряпини же з внутрішньої сторони можна спробувати і видалити.
2
CD складається з декількох шарів, найтовстіші з них - полікарбонатний і алюмінієвий. В даному випадку нас цікавить саме полікарбонатний шар. Що з'явилися на ньому подряпини легко видаляються парою нехитрих дій.
3
Нанесіть на подряпину трохи зубної пасти і розподіліть її по ушкодженого місця за допомогою паперового носової хустки круговими рухами. Не старайтесь при цьому сильно тиснути на диск, рухи повинні бути легкими і плавними.
4
На закінчення відполіруйте диск ганчірочкою з мікрофібри рухами від центру диска до його краю. Тривалість полірування буде прямо залежати від глибини подряпини і цілком може протривати до 2-3 хвилин.
5
Обмийте диск теплою водою, добре просушіть його і можете спробувати рахувати з нього інформацію.
6
Зубна паста - це дуже дрібнозерниста субстанція, при поліруванні вона згладжує краю подряпини на полікарбонаті, зменшуючи = або навіть повністю усуваючи її з покриття.