Як проводити уроки музики.

Першим про уроки музики в російській школі заговорив видатний педагог і піаніст Д.Б. Кабалевський. До нього цей предмет в загальноосвітній програмі замінювали уроки співу. Істотна відмінність програми Кабалевського від розробок його попередників - розширення діапазону завдань: крім співу, він почав займатися зі школярами вивченням основ музичної теорії, музичної літературою (історією), слуханням та аналізом музики . Сучасний урок музики повинен вирішувати всі ці завдання.
Інструкція
1
Напишіть похвилинний план уроку. Досвідчені педагоги обходяться без нього, оскільки вже знають, скільки може зайняти виконання того чи іншого завдання, але на перших порах цей момент необхідний. Перший рядок у плані - організаційний момент. Він триває близько п'яти хвилин. Як вітання ви можете використовувати попевку з використанням слова-привітання («здрастуйте» - дуже зручно виспівувати в будь-якому ритмі по нотах мажорного тризвуку). Крім того, в організаційний момент входить перекличка і з'ясування попередніх питань, не пов'язаних з темою уроку.
2
Далі - оголошення теми і введення в неї. Приміром, музика XVI століття. Опишіть коротко загальну політичну картину, перерахуйте майстрів тієї епохи, загострити увагу на музичних досягненнях і композиторів.
3
Програйте на фортепіано, плеєрі або синтезаторі декілька творів, характерних для цього періоду. Попросіть дітей дати характеристику музиці: сумна або весела, швидка або повільна, протяжна або різка, приємна або відразлива, вокальна або інструментальна. Розкажіть, якими методами досягається той чи інший ефект, за яким принципом складалася музика.
4
Зіграйте на фортепіано і заспівайте вокальний твір, скомпонував в ту епоху. Почніть розбирати з дітьми. Слова пісні заздалегідь роздрукуйте на окремих листках і роздайте дітям. За один урок можна розібрати дві-три пісні.
5
Підведіть підсумки уроку. Складіть (за допомогою учнів) загальну картину світу і музичного мистецтва обраної епохи. Продиктуйте домашнє завдання. За хвилину-дві до закінчення уроку попрощайтеся з ними у формі поспівки.
6
Відрепетируйте урок перед дзеркалом або другом-слухачем. Тримайте під рукою таймер, щоб відзначати час, витрачений на кожне завдання. Врахуйте, що кожному виду діяльності (слухання промови, слуханню музики , співу, записи) можна приділити максимум 10-15 хвилин.