Як скласти будівельний кошторис.

Для тих, хто вперше зіткнувся з будівництвом власного будинку або потребують солідних матеріальних витрат господарських будівель (лазні, гаража і т.д.) питання складання кошторису стоїть дуже актуально і, як правило, викликає серйозні труднощі. Слід сказати, що правильно скласти будівельний кошторис не може ні виконроб, ні головний інженер.

Хто зазвичай складає кошторис будівництва?

Для цього існує спеціальна професія - інженер-кошторисник. Зазвичай роботи такого роду в будівельних організаціях виконують жінки - сметчіци. Це пояснюється тим, що складання будівельної кошторису - праця кропітка і одноманітний, що вимагає посидючості і уважності. Строго кажучи, робота сметчіци те саме що бухгалтерського обліку.

Що потрібно сметчіце для того, щоб скласти будівельний кошторис?

Для роботи сметчіце потрібен вихідний документ - будівельний проект. Правильно складена проектна документація містить всю необхідну для досвідченої сметчіци інформацію: характеристики матеріалів, їх кількість, характер будівельних робіт і т.д. Нерідкі випадки, коли один і той же інженер суміщає відразу дві професії: інженера-проектувальника та інженера-кошторисника. Для такого фахівця правильно скласти будівельний кошторис не складає жодних проблем, а робиться це одночасно з розробкою проекту будівлі.

Чи можна самостійно правильно скласти будівельний кошторис?

Можна спробувати. Перш за все, необхідно уважно вивчити проектну документацію, усвідомити сенс наявних в ній позначень, прорахувати вартість будівельних і супутніх робіт, врахувати транспортні витрати, передбачити можливі затримки у зв'язку з погодними умовами або іншими непередбачуваними обставинами. Не варто також забувати про таке неприємне явище, як інфляція. Але навіть у тому випадку, якщо вам здаватиметься, що ви змогли врахувати всі нюанси, обов'язково додавайте до кошторису відсоток на витрати, без яких не обходиться жодне будівництво.