Чим можна замінити м'ясо в раціоні ? чи можна замінити м'ясо сиром.

Раціон більшості людей складається з м'яса. В-середньому від 10 до 30 відсотків споживаної їжі доводиться на м'ясо і м'ясні продукти. З усіх споживаних продуктів саме воно найбільш багате білком. Якщо білка в організмі не вистачає, можуть початися проблеми з діяльністю м'язів. Але крім корисного протеїну в м'ясі містяться і шкідливі речовини для організму: холестерин, жири. Тому своє меню потрібно урізноманітнити.
Вам знадобиться
  • Риба
  • Соєві продукти
  • Бобові
  • Молочні продукти (сир
  • сир)
  • Гриби
  • Горіхи
Інструкція
1
М'ясо в раціоні цілком спокійно можна замінити рибою. У м'ясі риби міститься менше холестерину і більше корисних жирів і розчинних елементів. Для найкращого збереження корисних речовин рибу найкраще готувати на пару.
2
Крім м'яса білки містяться в рослинній їжі. Якщо вам потрібно замінити м'ясо у вашому раціоні, то гідною заміною будуть бобові культури. Наприклад: соя, квасоля, горох і сочевиця. Включаючи їх в своє меню, ви заповните дефіцит протеїну в організмі. Деякі дієтологи вважають, що вміст білка в сої (40%) перевершує м'ясо . Також було відмічено, що при збільшенні споживання бобових в організмі знижується рівень холестерину.
3
Наступна заміна м'яса - молочні продукти. Дуже багато протеїну міститься в сирі і сирі. Але для того, щоб ваша їжа була корисною, краще не зловживати жирними сортами цих продуктів.
4
Ще один корисний " м'ясо замінник" - це гриби. Вміст калорій в грибах набагато нижче, ніж у м'ясі, однак корисних речовин в них дуже багато. Існує маса різних страв з них: можна готувати супи, гарніри і додавати гриби в тушковані блюда. Тільки треба використовувати в їжу їстівні гриби, якщо ви хоча б трохи сумніваєтеся в грибах, краще не ризикувати, щоб не нашкодити здоров'ю.
5
Також білковий дефіцит дуже добре заповнюють горіхи. Їх добре вводити в ранкові каші, в овочеві салати і в сиркові десерти. Рецепти з використанням горіхів можна знайти в інтернеті.
Зверніть увагу
При додаванні горіхів в їжу потрібно уважно стежити за тим, щоб в блюдо бува не потрапили шкарлупки.