Як підібрати вітаміни.

Щоденне надходження вітамінів життєво необхідно для багатьох процесів в організмі. Їх дефіцит може привести до порушення обміну речовин, а їх відсутність до певних захворювань. Основна їх частина заповнюється за рахунок харчування і лише деякі з них здатні утворюватися в організмі самостійно. Однак важливо не тільки їх надходження з їжею або у вигляді препаратів, але і правильне їх поєднання, оскільки засвоєння одного вітаміну без присутності іншого стає неможливим.
Інструкція
1
1. У профілактичних цілях ідеальним варіантом вважаються полівітамінні комплекси, які включають в себе ще й мікро-макроелементи. Такі вітаміни збалансовані виходячи з добової потреби людини.
2
2. У лікувальних же цілях і при деяких станах організму (безпліддя, вагітність, лактація, рахіт, остеопороз, шкірні та нервові захворювання), коли доцільне застосування подвійних доз вітамінів, необхідно підібрати вітаміни в поєднанні між собою, а також з кислотами і мінералами. Такий симбіоз речовин сприяє їх успішному засвоєнню та виконанню ними своїх обов'язків.
3
Варто зауважити, що прийом полівітамінних комплексів у поєднанні з окремими найменуваннями вітамінів може привести до перенасичення ними організму і викликати токсичну реакцію. Особливо це відноситься до жиророзчинних вітамінів, а переважно - А, Д.
4
Необхідною вважається одночасний прийом вітамінів А і Е, оскільки при дефіциті вітаміну Е, відбувається руйнування вітаміну А. Прийом цих вітамінів повинен бути дозованим, т.к. їх надлишок може викликати отруєння організму. Антиоксидантну дію вітаміну Е посилюється в присутності мікроелемента селену.
5
Поєднання вітаміну В6 з магнієм сприяє засвоєнню цього мікроелемента, який сам по собі може бути присутнім в організмі в неактивній формі. Не всі вітаміни групи В здатні всмоктуватися одночасно. Деякі з них сприяють окисленню інших. Вітамін В1 в присутності вітаміну С, міді та заліза здатний окисляти вітамін В12.
6
Одночасне присутність цинку і марганцю захищає клітини від пошкодження і передчасного старіння. В теж час цинк здатний зменшувати засвоєння міді, кальцію і заліза.
7
Поєднання міді і заліза сприяє їх успішному всмоктуванню, проте високий вміст вітаміну С може привести до дефіциту міді в організмі. В теж час достатня присутність в організмі вітаміну С сприяє засвоєнню кальцію, магнію, хрому і заліза.
8
Мікро та макроелементи, в більшості випадків, присутні в організмі в достатній кількості, але для їх активації необхідно правильно підібрати вітаміни . Так як найбільш частою причиною відсутності результату є їх неправильне поєднання, то краще віддати переваги комплексам, з таблетками різного складу, прийом яких передбачається в різний час доби. Для жиророзчинних вітамінів підходить прийом під час їжі і в присутності жирів, тоді як для кальцію скажімо прийом між прийомами їжі, а краще на ніч. Вітамін С можна приймати до, під час і після їжі, але не натще. Такий підхід до прийому вітамінів позбавить їх від конкурентного всмоктування в кишечнику і принесе бажаний ефект.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4OChaW12WVo