Як перевірити мед на справжність. Як відрізнити справжній мед від сурогат.

Мед є корисним продуктом, що містить в собі вітаміни В1, В2, В6, Е, К, С, провітамін А-каротин, фолієву кислоту. Видів меду дуже багато і він різниться за кольором, смаком і запахом залежно від медоносної рослини, нектар якого був зібраний бджолами. Кристалізація цього продукту - природний процес, який відбувається неминуче, за термінами в залежності від виду.
Інструкція
1
Зрілий і якісний мед не капає з ложки, а намотується на неї тягучою вузький масою. При переливанні утворює хвилі.
2
За кольором продукт повинен бути однорідним і мати яскраво виражений запах.
3
У випадку якщо ви бачите два шари, рідкий вгорі і густий внизу-цей мед недозрілий і містить багато вологи. Хороший продукт однорідний по консистенції.
4
Занадто білий мед навряд чи претендує на стовідсоткову натуральність, це означає, що бджіл у період медоноса підгодовували цукровим сиропом.
5
Хороший кристалізований мед визначити не складно, візьміть кілька кристаликів і потріть між пальцями - кристали повинні розтанути.
6
Визначити якість можна розчинивши ласощі в гарячому молоці - якщо молоко згорнеться, значить продукт розбавлений цукровим сиропом і лимонною кислотою.
7
При додаванні гарного мед а в гарячий чай, колір чаю ставати темніше і не залишається осаду.
8
Справжність можна перевірити, капнув у водний розчин меду йод. Підроблений продукт дасть сині розводи, це означає, що в нього доданий крохмаль.
9
Якщо вас турбує, що мед занадто рідкий, відпустіть в нього сире куряче яйце, якщо яйце не потоне - продукт якісний і хороший.
Зверніть увагу
Мед не рекомендується дітям молодше півтора років.
Корисна порада
Намагайтеся купувати мед у знайомих вам людей.Но купуйте відразу багато меду, візьміть спочатку на пробу.Зімой практично весь мед повинен бути закристалізуватися. Природно, купуючи цей продукт в сотах, ви будете захищені від підробок.