Як чистити шкіру.

Шкіра - один з найпопулярніших матеріалів, що стоїть нарівні з джинсою і шовком. У шкіри є свої «переваги»: з неї роблять верхній одяг, взуття, штани, спідниці, сумки; різні шкіряні аксесуари - ремені, гаманці, прикраси, рукавички ... Список можна продовжувати нескінченно.

Не дивно, що забезпечуючи такий багатий асортимент красивих речей, шкіра є в гардеробі кожної господині. Однак не кожна господиня вміє правильно шкіру зберегти і очістіть.Кожа - це оброблена шкура різних тварин. Вона відрізняється не тільки через «хазяїна» шкурки, а й з-за ділянки на тілі тварини. Різні шматки шкіри використовуються для різних речей. Маленькі шматочки - для поясів або гаманців, рукавичок, великі - для верхнього одягу. Різноманітна вичинка розширює асортимент шкіри ще більше - нубук, замша, лайка, лакова шкіра, велюр, наппа. Кожен вид такої шкіри припускає специфічний догляд і чистку.

Як чистити і зберігати шкіру

Шкіру тварин, як і шкіру людини, покриває захисний жировий шар, тому не коштувати чистити шкіру дуже часто - це може привести до порушення захисту і швидкого старіння і пошкодження виробу. Рекомендується перед початком вживання нової речі зі шкіри (особливо взуття і одягу) обробити її спеціальними засобами - просоченнями для шкіри, аерозолями для замші і т.д. Це не тільки захистить річ, але і полегшить її очістку.Пиль з шкіряної речі можна видалити пилососом, вибити або прибрати вологою ганчірочкою. Після цього вже можна проводити процедури миття, підфарбовування, пропіткі.Кожаную верхній одяг слід протирати мильною водою з нашатирем, щоб оновити залисніли місця, а після протерти ганчіркою з касторовою олією або ж натерти невеликою кількістю вазеліну або гліцерину. Таке покриття додасть старої речі оновлений вигляд, відновить блиск. Всі кошти по догляду слід попередньо випробувати на непомітних ділянках - кишенях, внутрішніх швах.

Як правильно чистити шкіру

Існує декілька порад як правильно чистити шкіру в домашніх умовах:

  • не варто чистити шкіру за допомогою бензину, ацетону або інших розчинників, це знежирити шкіру;
  • сліди від води на ворсистих поверхнях можна видалити за допомогою щітки - після почісування врізнобіч ворс підніметься;
  • жирні плями можна вивести за допомогою крейдяного порошку, залишеного на добу на тому місці, де утворилася пляма;
  • слід від кулькової ручки можна прибрати за допомогою липкої стрічки, а залишки - за допомогою грубого ластику;
  • засоби для читки шкіри слід застосовувати точно по інструкції, щоб не зіпсувати річ;
  • потертості і легкі подряпини можна замаскувати «рідкої шкірою», підібраною в тон речі.

При дуже сильних пошкодженнях або забрудненнях слід здавати речі з шкіри в хімчистку або в спеціальний ремонт шкіри.