Як чистити пальто.

Рано чи пізно перед кожною господинею постає питання: як чистити пальто в домашніх умовах? Адже термін служби цього предмета верхнього одягу розраховується приблизно на 5 років, а одна професійна хімчистка віднімає у тривалості життя пальто цілий рік.

Найчастіше забруднюються краю рукавів, лікті, кишені і коміри. Крім того, плями можуть залишати бруд, чорнило та продукти харчування - жирні речовини, вино і т.д.Прежде ніж приступати до самостійної чищенні пальто, слід уважно вивчити ярлик, на якому наведені рекомендації по догляду за виробом. Весь процес чищення залежатиме від матеріалу, з якого воно пошито. Однак існують і деякі загальні правила з чищення пальто в домашніх условіях.Первий рада - перед вживанням чистячих засобів випробуйте їх на шматочку тканини від пальто або на внутрішньому шві, щоб перевірити реакцію. Другий важливий момент - очищати пляма потрібно від країв до центру, щоб не «розмазувати» область забруднення, а зменшувати.

Як правильно чистити пальто

Свіжі жирові плями видаляють, пропрасувавши тканину теплою праскою через товстий шар безбарвних паперових серветок. Серветки повинні бути прокладені як з лицьового, так і з внутрішньої сторони тканини. Другий спосіб - протерти пляму тампоном, змоченим сумішшю 1 ч.л. нашатирного спирту і 1 ч.л. рідкого миючого засобу, розлучених у склянці теплої води, потім місце плями пропрасовується через білу тканину гарячим утюгом.Со старими жировими плямами боротися важче, ніж зі свіжими, але можливо. Правильно чистити пальто в цьому випадку слід за допомогою тампона, змоченого бензином, після цього пляма присипається тальком і залишається мінімум на 12-14 годин. Потім потрібно струсити тальк і почистити пальто жорсткої щеткой.Воротнік та інші засмальцьовані місця можна протерти тампоном, змоченим розчином солі з нашатирем - на 1 ч.л. солі 4 ч.л. нашатирю. Інший спосіб - протерти тампоном, змоченим бензином, і присипати дрібною сіллю, потім злегка потерти зверху гумовою губкою. Після цього сіль струшується і пальто чиститься жорсткої щеткой.Пятна від чаю виводить суміш 4 ч.л. гліцерину на 1 ч.л. нашатиря.Пятна від пива можна видалити перекисом водню, а якщо пальто з вовняної тканини - можна скористатися оцтом, розведеним навпіл з водой.Пятна від вина посипають сіллю, поки вино ще не висохло, а потім промиваються водою. Вовняну і кольорову тканини чистять за допомогою спірта.Ну і наостанок не менш важливий порада - якщо пальто дуже сильно забруднене, не потрібно експериментувати в домашніх умовах, тим самим посилюючи ситуацію, слід якомога швидше здати його в хімчистку, де майстри своєї справи оброблять його професійними засобами.