Як прибрати подряпину на пластику. Як прибрати подряпини з пластмаси.

Царапина на пластиковому покритті, особливо якщо вона знаходиться на самому видному місці, може принести вам чимало неприємностей. Для ремонту великих сколів і множинних потертостей на пластмасовому виробі краще звернутися до професіоналів. Наприклад, фахівці авторемонтних майстерень постійно стикаються з локальним ремонтом пластикових деталей машин. Прибрати подряпину на пластиці, якщо вона невелика, ви можете спробувати самостійно.
Вам знадобиться
  • Вода, дрантя
  • Наждак № 1000
  • Ацетон або очищувач для пластика
  • Грунтовка і фарба для пластика
  • Лак (при необхідності)
  • Абразивная паста і шліфувальна машинка
  • Газовий пальник або будівельний фен
Інструкція
1
Підготуйте пошкоджений пластик до фарбування. Якщо це поверхня деталі великого виробу, по можливості відокремте її і ретельно промийте з обох сторін.
2
Приберіть за допомогою наждачного паперу всю спучився фарбу і проконтролюйте пальцем, чи не залишилося невеликих борозенок або шорсткостей. Для роботи рекомендується використовувати шкурку № 1000, і краще запастися відразу двома-трьома листами.
3
Зачистіть зашкуренную поверхню за допомогою ацетону або спеціального очищувача для пластику, просочуючи в хімічному засобі чисту м'яку дрантя (без ворсу). Це прибере забруднення, залишені наждачним папером, а також пластик.
4
Купіть балон спеціальної грунтовки для пластику у вигляді спрея, якщо пошкодження проникло до старого грунту. Уважно прочитайте інструкцію до балончика. Зазвичай його струшують протягом 7-10 хвилин і бризкають в бік трохи засобу, щоб убезпечити пластик від можливих грудочок.
5
Наносьте грунт на подряпаний пластик з відстані 20 см, рухаючись паралельно поверхні деталі. Пошкодження слід покрити спочатку більш товстим шаром грунтовки, потім - більш тонким. При необхідності зробіть третій, найлегший, шар. Дайте загрунтованной поверхні повністю висохнути.
6
Зашкурьте ще раз пластикову поверхню, після чого протріть її будь-яким очищувачем. Приступайте до фарбування пластику. Барвник в балоні також потрібно купити спеціально розроблений для пластикових виробів даного виду. Відтінок підбирайте ретельно, щоб не було ні найменших розбіжностей з кольором пошкодженого покриття.
7
Розпорошуйте фарбу на пластик спочатку одним шаром, потім (після висихання барвника через 10-20 хвилин) - другим. При глибоких подряпинах може знадобитися багатошарове нанесення декоративного покриття. Якщо з'являться некрасиві патьоки від фарби, відразу витирайте їх мокрою ганчіркою. Поки пофарбована деталь не висохне, оберігайте її від пилу - інакше вона пристане до декоративного шару.
8
Відкладіть пофарбоване покриття на годину. Якщо пластикова деталь лакована, нанесіть зверху лак в декілька шарів, намагаючись не залити їм поверхню.
Зверніть увагу
Деякі умільці прибирають подряпини з пластика газовим пальником або будівельним феном для зварювання пластмас. Попередньо зашкурена пошкоджене місце, дуже обережно проходяться цими приладами по подряпині - під впливом високої температури вона склеюється і стає малопомітною. Краще цей метод спочатку випробувати на шматку пластику такого ж виду. При тепловій обробці пластикова поверхня повинна бути абсолютно чистою, інакше під впливом пальника або фена вона швидко потемніє.
Корисна порада
Невелику подряпину, яка пошкодила тільки верхній шар фарби, можна відполірувати абразивної пастою. Дійте шліфувальної машинкою з насадкою з поролону. Ці матеріали можна придбати в автомагазині.