Як встановити електроплиту.

Сучасна електрична плита є ефективним пристроєм для приготування їжі і за багатьма параметрами перевершує газову плиту. Вона має більшу функціональність, досконалим дизайном, легше в управлінні. Працездатність електроплити в чому залежить від правильної її установки.
Вам знадобиться
  • Інструкція по експлуатації, будівельний рівень
Інструкція
1
Вибір електричних плит сьогодні дуже великий. При бажанні можна підібрати вузьку плиту для невеликий за розмірами кухні. Для тих, хто не бажає витрачати багато часу на прибирання, підійде плита з поверхнею з стеклокерамического матеріалу. Склокераміка виглядає дуже добре, не вимагає прикладання зусиль при чищенні, відмінно проводить тепло. Якщо ж ви зазвичай готуєте їжу з використанням нестандартної посуду, здобувайте плиту з чавунними конфорками.
2
Отже, електрична плита вибрана, придбана і доставлена до вас в квартиру. Акуратно звільніть її від упаковки. Огляньте плиту на предмет виявлення можливих пошкоджень. Звертайте увагу на цілісність покриття, переконайтеся у відсутності подряпин і відколів. Перевірте комплектність вироби, керуючись прикладеної інструкцією по експлуатації.
3
Підготуйте місце для розміщення електроплити. Вибирати місце на просторі кухні необхідно з урахуванням вимог до зручності при експлуатації плити. Наприклад, обробний стіл і кухонна мийка повинні знаходитися в безпосередній близькості від електричної плити. Це дозволяє заощадити час і зусилля при приготуванні їжі і обробці використаної посуду.
4
Встановлена електроплита повинна стояти стійко, не тинятися і не вібрувати. Для регулювання положення плити існують спеціальні вбудовані елементи (ніжки), які дозволяють виставити електричну плиту в горизонтальному положенні. При необхідності для забезпечення горизонтальності використовуйте будівельний рівень.
5
Найважливіше при установці - підключення плити до електричної мережі. Підключення повинно здійснюватися за допомогою кабелю відповідної потужності. Використовуйте при монтажі з'єднання електричну схему, яка додається до пристрою. Враховуйте, що електроплита може бути одно-, дво- або трифазної. Ця особливість також повинна враховуватися при підключенні. Кожен контакт і будь-яке з'єднання необхідно перевірити на предмет можливості короткого замикання.
6
Після виконання всіх робіт проводиться тестування пристрою, який покаже готовність електроплити до експлуатації.
7
Якщо ви не впевнені у своїх силах, підключення електроплити краще довірити професіоналам. Від правильної установки плити і грамотного її підключення в чому буде залежати ваша безпека.