Як усунути перегрів.

Якщо ваш комп'ютер поступово втрачає продуктивність, а в один прекрасний момент ваш агрегат попросту мимовільно відключається, то не виключено, що він перетворюється на побутовий нагрівальний прилад. Деякі рекомендації допоможуть усунути перегрів комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Програма для моніторингу температури, додаткові вентилятори
Інструкція
1
Отже, ви включили комп'ютер, спочатку все йде відмінно, він працює стабільно. Але через деякий час машина починає «пригальмовувати», програми «підвисають», а на екрані можуть з'явитися незрозумілі візуальні ефекти. Це свідчить про можливий перегрів систем комп'ютера.
2
Такі явища виникають, оскільки температура процесора перевищує допустимі критичні значення. Для того, щоб уникнути виходу системи з ладу, процесор починає пропускати такти, що веде до зниження продуктивності. Якщо ж температура продовжує підвищуватися, комп'ютер відключається.
3
Для правильної діагностики перегріву вам потрібно спеціальна програма для моніторингу температури компонентів комп'ютера. Існуючі програми дозволяють вимірювати температуру, швидкість обертання вентиляторів і напругу.
4
Програму для моніторингу потрібно завантажити і встановити на свій комп'ютер, дотримуючись рекомендацій. Потім запустіть програму з ярлика на робочому столі. У вікні, ви побачите показання температури материнської плати, процесора, жорстких дисків. Швидкість роботи вентилятора також вимагає уваги.
5
Якщо датчик центрального процесора показує підвищену температуру, то проблема полягає в доданому йому кулере, який обертається недостатньо швидко. Причиною зменшення швидкості обертання в більшості випадків є запилення пристрою.
6
Якщо діагностика показує перегрів відразу декількох пристроїв, то, ймовірно, з роботою не справляється система охолодження всього комп'ютера. Для вирішення цієї проблеми слід очистити машину від пилу або встановити додатковий вентилятор в корпус комп'ютера.
7
Якщо в системний блок вбудовані кілька жорстких дисків, це також може привести до перегріву. Рекомендується встановлювати додатковий жорсткий диск в нижній відсік для дискет, щоб між ним і стоять вище дисководом залишався вільний простір.
8
Інший спосіб уникнути перегріву жорстких дисків - встановити на передню панель корпусу системного блоку ще один вентилятор. У кожному разі, при установці більше двох жорстких дисків їх слід рознести якнайдалі один від одного.
9
Існують також спеціальні системи охолодження жорстких дисків. Вони забезпечені вентиляторами, устанавливающимися в один з відсіків системного блоку. А в них вже встановлюються жорсткі диски.
10
Блок оперативної пам'яті, як правило, сильно не нагрівається і не потребує додаткового охолодженні. Просто слід забезпечити хорошу циркуляцію повітря близько модулів пам'яті.
11
Про перегрів відеокарти може свідчити поява зайвих візуальних ефектів в іграх. Найпоширеніша причина цього - накопичення пилу в кулері відеокарти, що заважає йому набирати обертів. Іноді для зниження температури відеокарти рекомендується в сусідній слот встановити спеціальну систему охолодження для забезпечення додаткового припливу повітря.