Як робити мелірування. Як зробити мелірування в домашніх умовах.

Мелірування - це один з найпопулярніших методів фарбування волосся, причому мода на мелірування не проходить, видозмінюються способи і колірні рішення мелірування, придумуються нові оригінальні поєднання.

Незважаючи на удавану різноманіття колірних рішень, існує два способи мелірування волосся - мелірування на фольгу і мелірування через шапочку.Каждий з цих способів має свої особливості.

Мелірування через шапочку

Щоб робити мелірування через шапочку, необхідно приготувати спеціальну шапочку з отворами для волосся. Можна придбати готову, вони розрізняються розмірами отворів і їх частотою. Оптимальним вважається відстань між пасмами в 1 см, отвори розташовані в шаховому порядку. Можна зробити шапочку зі звичайної гумової шапочки для плавання, проробивши в ній гарячим шилом дирочкі.Далее на волосся наноситься фарба. Бажано накрити фарбоване волосся фольгою і замотати в рушник, щоб домогтися максимально інтенсивної реакції фарби. Щоб добитися освітлення на 1 тон, досить тримати фарбу 10-15 хвилин на волоссі, для більш інтенсивного фарбування - до 40 хв., Але не більше. В іншому випадку фарба може пошкодити волосся, перепалити їх і привести до випаденію.После покладеного часу фарба змивається з волосся, не знімаючи шапочки. Останній етап - зняти шапочку і добре промити волосся шампунем до повного вимивання фарби. Бажано через день-два зробити тонування волосся, ефект мелірування буде більш помітним і стійким.

Мелірування на фольгу

Правильно робити мелірування на фольгу теж не дуже сложно.Предварітельно потрібно визначитися з кількістю пасом і приготувати потрібне число смуг з фольги потрібної довжини, потім готується краска.С допомогою гребінця з гострим кінцем розділяються пасма, а вже з них методом штопання виділяються прядки для мелірування. На лист фольги наноситься фарба, укладається пасмо волосся і знову наноситься фарба. Потім фольгу складають удвічі і за необхідності закріплюють затискачем. Як правило, починають рух від чола до потилиці і від проділу вниз праворуч і слева.Длітельность фарбування волосся збігається з мелірування через шапочку. Після закінчення часу фольга акуратно знімається, і волосся ретельно промиваються від фарби. Через 1-2 волосся тоніруют.Мелірованіе на фольгу застосовується, якщо потрібно пофарбувати великі пасма, цим способом легко регулювати розмір і відстань між прядками. Основний мінус - неможливо пофарбувати волосся від самих корней.Общій момент у догляді за фарбованим волоссям - нанесення після мелірування спеціальних засобів, які доглядають за фарбованим волоссям. Різні маски, бальзами не тільки закріплюють результат, а й відновлюють пошкоджені фарбою волоси.Кроме того, слід знати, що мелірування не варто робити, якщо волосся вже недавно офарблювалися фарбою (хною) або завивалося - результат може бути непередбачуваний. Не рекомендується мелірування і при поганому стані волосся - спочатку їх потрібно привести в порядок.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_9tgmRCE8hM
Мелірування - все ще дуже актуально серед всіх інших перукарських послуг. Ця нескладна процедура здатна додати візуальний обсяг і пишність. Якщо ви з якихось причин не хочете звертатися за допомогою в салон, то цілком впораєтеся з цим самостійно, вдома.
Інструкція
1
До початку мелірування приготуйте ватяні диски, заколки для закріплення пасом і гребінець із загостреною ручкою для їх розділення. Одяг може забруднитися, тому одягніть стару футболку або халат, яка не боїтеся іспортіть.Раньше в перукарнях для дрібного мелірування використовувалася шапочка-сітка, але вона не потрібна (і не бажана) при фарбуванні більших пасом. Таке мелірування робиться простіше і виглядає набагато природніше за рахунок плавного переходу між квітами.
2
Для «кольорового» мелірування вам знадобиться фарба і шампунь відтінку, а якщо ви хочете лише освітлити деякі пасма, то можна обійтися осветляющим засобом. Відтінків шампуні і бальзами добре підходять для знебарвленого волосся. Краще всього придбати в магазині або у перукаря спеціалізований засіб для мелірування, в комплект якого вже входить все необхідне.
3
Наносьте фарбу на сухе волосся. Зручно сядьте перед дзеркалом і причешіть волосся, як зазвичай робите це.
4
Уважно прочитайте інформацію, що міститься в інструкції до фарби. Використовуйте захисні рукавички. В упаковці ви знайдете два флакони: колір і закріплювач, вміст яких необхідно змішати.
5
Розділіть волосся на декілька секцій і закріпіть шпильками. Почніть фарбування з потиличної частини, потім переходите на бічні сторони, верхівку голови і передню частину.
6
загостреним кінцем гребінця виділіть пасмо для фарбування. Скористайтеся пензлем-аплікатором з фарбою і розчешіть пасмо. Фарби має бути достатньо для того, щоб покрити пасмо повністю. Фарбоване волосся відкладіть в сторону так, щоб не зачепити інші.
7
Продовжуйте далі виділяти пасма і фарбувати їх. Ваше рух повинен починатися від потилиці і йти до чола. У кожному новому ряду офарблюйте приблизно 5 пасом. Пам'ятайте, чим товще пасма, тим більше має бути між ними відстань.
8
Забарвлюючи пасма біля обличчя, обов'язково підкладайте під вже забарвлені ватяні диски, т.к. контакт шкіри з фарбою може викликати роздратування.
9
Коли фарбування закінчено, почекайте близько 20 хвилин, витримуючи фарбу. Час може варіюватися, все залежить від насиченості і відтінку вашого волосся. Чим темніше волосся, тим більше часу знадобиться для фарбування (але не більше 45 хвилин).
10
Вимийте волосся. На вашому волоссі не повинно залишатися фарби, т.к. вона продовжить діяти. Обов'язково використовуйте бальзам або кондиціонер для волосся.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZRMc5ryIJJs
Зверніть увагу
Воно може осветлятьі затемнювати. Проте слід мати на увазі, що це - технічно складна процедура, тривала і трудомістка, яку професіонали рекомендують робити в перукарні, тому якщо ви вирішили зробити мелірування в домашніх умовах, то рекомендується заручитися допомогою кого-небудь, хто знайомий з секретами перукарської майстерності.
Корисна порада
Якщо волосся коротке краще робити мелірування "пір'їнками" через шапочку. Далі розводимо склад 1: 2 (1 частина блондоранта і 2 ложки окислювача). За кількістю розлучуваності дивіться самі, зазвичай, на середні волосся вистачає 1 ложки блондоранта. Чимало жінок осветляют прядки волосся в домашніх умовах, і багатьом це вдається зробити цілком професійно, особливо якщо це не перший досвід і жінка, що називається, набила на цьому руку.