Як поставити мат в три ходи. мат в три ходи з початку гри.

На 64 чорно-білих клітинах шахової дошки комбінацій може бути маса. Серед мільйонів вдалих ходів існують декілька відомих стратегій постановки мата. Залежно від досвідченості суперника можна закінчити партію вже через пару хвилин після її початку, поставивши мат в три ходи.
Вам знадобиться
  • шахівниця, 32 фігури
Інструкція
1
Оскільки мат - головне завдання в шаховій грі, необхідно максимально прорахувати всі можливі хитрощі суперника. Підступність і красу гри полягає в тому, що навіть одна помилка може стати фатальною. Але для постановки мата в три ходи початок має бути класичним - хід білими е2-е4.
2
Хід білих слоном на клітку с4.
3
Хід білих ферзем на клітку h5. Послідовність кроку 2 і 3 може бути різною, головне дотримуватися мети атакувати поле f7.
4
С h5 ферзь йде на три клітини вперед, проникаючи в найслабше поле. Як правило, на початку гри король є заручником власних фігур. Мат.
Зверніть увагу
Недосвідченій шахісту слід пам'ятати, що закінчити гру, поставивши мат, можна і в два ходи. У шаховій класифікації мат в два ходи називається безглуздим. Він не трапляється у професіоналів, але може статися у новачка через грубу помилки в самому початку гри. Безглуздий мат виглядає так. Перший хід білих f2-f3. Чорні роблять хід на e7-e5. Помилковий хід білих g2-g4, після чого ферзь робить вирішальний хід на клітку h4. Король в пастці власних фігур, йому нікуди «втекти» і ще нічим прикрити. Мат.
Корисна порада
Згідно інформації на спеціальному сайті chessgame.ru, цілком присвяченому тонкощам шахової гри, існує більше десятка різновидів назв мату. Серед них - чистий, еполетний, кооперативний, дзеркальний, ідеальний, королівський, економічний, правильний, зворотний, лінійний і т.д. Але для всіх них потрібно кілька добре спланованих ходів. Мат в три ходи називається дитячим, оскільки часто трапляється серед новачків.