Як сформувати правильну поставу.

Неправильна постава не тільки істотно псує зовнішність людини, а й завдає шкоди здоров'ю. Сутулість або викривлення хребта заважає роботі внутрішніх органів, страждають міжхребетні диски, можуть з'являтися болі в хребті. Щоб уникнути подібних проблем, ретельно стежте за поставою і дотримуйтесь нескладних порад з підтримання її нормі.
Вам знадобиться
  • - бандаж або корсет
Інструкція
1
Перш за все, щоб сформувати правильну поставу , навчитеся стежити за нею і не дозволяйте собі сутулитися або як-небудь інакше порушувати її! В іншому випадку будь-які зусилля по її формуванню будуть марні.
2
Перевірте стільці і крісла, на яких вам доводиться перебувати довгий час, наприклад, на робочому місці або близько комп'ютера. Меблі мають бути зі зручною високою спинкою, бажано анатомічної форми. Виключіть зайве м'яку меблі - вона розслаблює м'язи спини, що призводить до спотворення постави.
3
Для підтримки постави у формі і тренування м'язів спини кілька разів на день, в перервах між роботою виконуйте наступні вправи.
4
Підніміть руки вгору, зчепіть кисті рук між собою, приподнимитесь на носочки. Нахиляйтеся всім тілом вправо-вліво наскільки можна далі.
5
Лежачи на спині, не відриваючи спини від статі, розведіть руки в сторони і піднімайте поперек від статі.
6
Притисніться спиною до стіни, витягніть руки перед собою, і, не відриваючи сідниць і ніг від стіни, нахиліться якомога нижче вперед.
7
Кількість і час вправ, а так само їх послідовність підбираються самостійно, в залежності від фізичної форми і стану здоров'я. Так само формуванню правильної постави сприяють заняття плаванням.
8
Якщо ж у вас вже є порушення постави, болі в спині або ж, якщо вам складно тримати спину, сформувати правильну поставу вам допоможуть спеціальні бандажі і корсети. Бандажі виготовляються з трикотажних ременів і гумок. Застосовуються вони для допомоги у формуванні постави і розвантаження м'язів спини, особливо плечового пояса. Вони практично непомітні під одягом і можуть використовуватися протягом усього дня.
9
Корсети застосовуються для виправлення дефектів постави. Використовувати їх бажано тільки за рекомендацією лікарів, інакше ви можете завдати ще більшої шкоди при неправильному їх використанні.
Правильна постава і легка хода - ознака успішного і впевненого в собі людину. Формування правильної постави починається з дитинства. Якщо дитина малорухомий і часто сутулиться, то у нього може розвинутися сколіоз, шийний лордоз і грудний кіфоз. Сформувати правильну поставу можна за допомогою фізичних вправ і постійного самоконтролю.
Інструкція
1
Щоб зрозуміти, якою має бути правильна постава, встаньте біля стіни. Притисніть до стіни голову, плечі, сідниці і гомілки. Плечі відведіть трохи назад і вниз. Груди розправте. Живіт втягніть. Копчик направте вниз. Підборіддя злегка підніміть вгору. Запам'ятайте положення тіла і відійдіть від стіни. Постарайтеся зберегти прийняте положення тіла. Походіть протягом 2-3 хвилин по кімнаті, зберігаючи правильну поставу . Для досягнення більшого ефекту покладіть на голову книгу. Щоразу, коли ви будете відхилятися від потрібного положення тіла, книга буде зісковзувати.
2
Підійдіть до стіни і притисніть до неї, як у першій вправі. Кілька разів присядьте і випрямтеся. Зберігайте спину прямою і притиснутою до стіни. Потім підніміть руки вперед, розведіть в сторони, витягніть вгору і опустіть вниз. Не відривайте лопатки і сідниці від стіни. Повторіть вправу кілька разів.
3
Одна з причин порушення постави - слабкий м'язовий корсет. Вправи для черевного преса і спини допоможуть вам зміцнити м'язовий корсет і сформувати правильну поставу . Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах. Руки за головою, лікті розведені в сторони. Виконуйте підйоми тулуба вгору на видиху. На вдиху - повернення в і.п. Повторіть 16-32 рази.
4
И.п. - Лежачи на спині, ноги прямі. Підніміть праву ногу вгору і плавно опустіть. Повторіть лівою ногою. Зробіть по 8-16 підйомів кожною ногою. Потім одночасно підніміть обидві ноги і повільно опустіть. Виконайте не менше 8 повторів.
5
Ляжте на живіт. Руки витягніть вперед. Підніміть вгору праву ногу і ліву руку, затримайтеся на 2-3 секунди і опустіть. Підніміть вгору ліву ногу і праву руку. Чергуйте підйоми ніг і рук по 16-32 рази. Виконайте це ж вправу з одночасним підйомом ніг і рук вгору. Намагайтеся опускатися вниз плавно, беззвучно.
6
На завершення тренування потягніться. Це допоможе зняти м'язове напруження. Встаньте, ноги на ширині плечей. Нахиліться вниз до торкання руками підлоги. Постарайтеся розслабитися в положенні нахилу. Стривайте так 2-3 хвилини, розслаблено покачайтеся вгору-вниз і з боку в бік. Плавно випрямтеся. Підійдіть до стіни і ще раз прийміть правильну поставу . Контролюйте поставу протягом дня.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=39fHE3SYSaA