Як стикувати шпалери.

Ремонт - справа серйозна і складна, особливо, якщо має бути клеїти шпалери . Неправильне проведення цієї роботи може привести до плачевною картині. Шпалери відлітають або ж є порожнечі між полотнами в 2-5 мм, а це можна поправити тільки лише проведенням всіх дій заново.
Інструкція
1
Паперові шпалери мають саму низьку ціну, а відповідно і якість. Клеїти їх досить складно. Папір деформується і рветься, тому варто бути гранично уважними при стикуванні полотен. Такий вид шпалер клейте внахлест, одне полотно повинно перекривати інше приблизно на 5 мм, інакше після просихання можуть утворитися щілини. Нанесіть клей на полотно і відразу починайте приклеювати, шпалери можуть розм'якнути і зробити що-небудь з ними буде проблематично. Після приклеювання ретельно пропрасуйте шви м'якою ганчіркою.
2
Вінілові шпалери вважаються найміцнішими, з ними легко працювати, тому нерідко їх ширина дорівнює 120 см. Клеїти їх потрібно без нахлеста, стик в стик. Після висихання вони не зменшуються в розмірах, а при нанесенні клею не розмокають. Після обробки полотна клеєм зачекайте кілька хвилин, щоб вони стали трохи м'якше, потім приклейте до стіни і розгладьте гумовим валиком.
3
Вінілові шпалери на флізеліновій основі клейте з невеликим нахлестом приблизно в 1 мм. Через змішаного складу вони трохи зменшуються в ширину і довжину, але все-таки не настільки сильно, як паперові. Клей для шпалер наносите на стіну, а не на полотно. Розладжується шви валиком або ганчірочкою.
4
А ось флізелінові шпалери чимось схожі з паперовими, вони так само зменшуються в розмірах, тільки трохи менше. Шви клейте внахлест приблизно 2 мм, але не більше, інакше стики будуть кидатися в очі. Полотна розгладжуйте ганчірочкою, особливу увагу приділіть швах.
Зверніть увагу
Починайте клеїти від вікна, плавно пересуваючись до дверей. Закрийте вікна, якщо буде навіть невеликий протяг, шпалери можуть вспузиріться або відпасти.
Корисна порада
Якщо у вас шпалери з орнаментом або малюнком, спочатку перевіряйте вже відрізані полотна на підлозі, сходиться рисунок чи ні, а вже потім наносите клей.