Як водити машину з автоматичною коробкою передач.

Під час бесіди з фахівцями на станціях автосервісу, що спеціалізуються на обслуговуванні та ремонті автомобілів, оснащених автоматичною трансмісією, з'ясувалося, що в більшості випадків несправності автоматичної коробки передач виникають з вини самих водіїв. Точніше, кажучи технічною мовою, вказаний агрегат виходить з ладу через безграмотної експлуатації подібного автомобіля в різних дорожніх умовах.
Вам знадобиться
  • - автомобіль з автоматичною коробкою передач.
Інструкція
1
Затвердження з приводу того, що машина з механічною коробкою надійніша в порівнянні з «автоматами», останнім часом оспорюється вельми вагомими аргументами.
2
Незаперечний факт: власник, що володіє практикою водіння звичайних автомобілів, що пересів в силу різних обставин в машину з автоматикою, як правило, не обтяжує себе вивченням особливостей управління подібними автомобілями. І водіння «по старинці» саме й стає причиною відмови автоматичної коробки.
3
Переклад важеля коробки-автомата в робоче положення здійснюється тільки при натиснутій педалі гальма, а рух починається після включення передач і (відчувається характерний поштовх).
4
Пересуваючись в умовах міської межі, коли доводиться простоювати в пробках або очікувати сигналу світлофора, всупереч порадам «знавців», не перекладайте важіль в положення «нейтраль». Пам'ятайте - у вас коробка-автомат. «Нейтраль» в подібних ситуаціях актуальна для механічної трансмісії, але ніяк не для вашої машини.
5
Під час руху по затяжного спуску більшість водіїв класичних машин з метою економії палива переходять в режим «накату», вимикаючи передач у, але в коробці-автоматі мастило поверхонь тертьових деталей проводиться масляним насосом, який в ній встановлений. Після виключення передач і відключається привід маслонасоса і подача мастила припиняється, але крутний момент продовжує передаватися від провідних коліс в АКПП. Про наслідки такої їзди можна довго не розмірковувати - це неминучий вихід з ладу коробки-автомата.
6
«Реверс» або по-іншому задній хід категорично забороняється включати до тих пір, поки машина не зупиниться повністю. Методика наступна: - Натисніть на педаль гальма; - Повністю зупиніть автомобіль; - Увімкніть «реверс»; - Відчувши поштовх, почніть рух назад.
7
Існує ще дуже багато нюансів управління автомобілем з автоматичною трансмісією, які освоюються водієм під час практичного водіння. Але навіть дотримання даних рекомендацій, істотно продовжить моторесурс вашої машини.
Зверніть увагу
Як водити машину з ручною коробкою. Водіння автомобіля з ручним перемиканням швидкостей вимагає не складних, але скоординованих рухів рук і ніг. Хоч спочатку це може здатися складним і страшним, будьте впевнені в тому, що вже після невеликої практики ви зможете прекрасно перемикати швидкості.