Як чистити зуби кішкам.

Кішка є повноправним членом багатьох сучасних сімей. Ці пухнасті муркочуть створення викликають у своїх власників захоплення і розчулення. Але лише мала частина котячих господарів доглядає за своїми домашніми вихованцями правильно. Виявляється, що крім годування, вичісування шкурки та своєчасної зміни наповнювача в котячому туалеті, кішкам обов'язково потрібно чистити зуби. Проводити таку процедуру слід регулярно, для того, щоб уникнути появи різних зубних захворювань у кішок.
Інструкція
1
Привчати кішку чистити зуби господарям необхідно ще з раннього віку тварини. Кошенята зазвичай швидше звикають до чищення зубів, але і доросла кішка з часом починає ставитися до цієї процедури спокійно.
2
Щоб уникнути при чищенні зубів кішки наслідків її можливого агресивної поведінки, кігті домашньому вихованцеві слід заздалегідь обстригти.
3
Господарю перед процедурою чищення котячих зубів необхідно ретельно вимити руки з милом і обробити їх будь-яким антисептичним засобом.
4
Перед чищенням зубів, кішку необхідно посадити до себе на коліна, ласкаво з нею поговорити, погладити, заспокоїти. Загалом, спробувати запевнити тварина в тому, що нічого страшного з нею не станеться.
5
Щоб кішка хоч трохи звикла до нового для неї дії, зуби їй, для початку, можна чистити, не відкриваючи рот. Потім при чищенні зубів тварині слід трохи розсовувати губи. А далі вже нормально відкривати пащу і чистити зуби з усіх боків.
6
Чистити зуби кішкам можна намотаною на вказівний палець марлею, ватною паличкою або дитячої зубною щіткою. В якості зубної пасти використовують соду, пероксид або зубний порошок.
7
Малоймовірно, що кішка буде спокійно ставитися до чищення своїх зубів перший час, тому господареві тварини слід покликати помічника, який зможе потримати її за лапи і за шкірку або подати необхідний інструмент.
8
Протягом всього процесу чистки зубів з кішкою слід розмовляти, відволікаючи її, тим самим, від можливих неприємних відчуттів, викликаних новою процедурою.
9
Зовнішню поверхню зубів кішки слід чистити круговими рухами або вертикальними, від ясен до кінчиків зубів.
10
Чистити зуби кішкам потрібно дуже акуратно і обережно, щоб не пошкодити ясна.
11
Після того, як господар зрозуміє, що його вихованець звик до чищення зовнішніх зубів, він може переходити до чищення зубів корінних. Для цього необхідно буде закинути кішці голову назад.
12
Після кожного чищення зубів котячу щітку необхідно поміщати в спеціальний дитячий стерилізує розчин, розведений згідно з рекомендаціями його виробника.
13
Для усунення шкідливого для здоров'я кішки зубного нальоту чистити зуби тварині слід щодня. Потім в профілактичних цілях процедуру чищення зубів потрібно проводити раз на тиждень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_lNuUyKtRz0
Як і у людей, у кішок бувають проблеми зі здоров'ям зубів. У 7 з 10 кішок перші ознаки захворювань зубів і ясен проявляються вже до трьох років.

Хоча у кішок рідко утворюються порожнини в зубах, серед поширених проблем - зубний наліт і пародонтит. Якісні корми включають всі необхідні поживні речовини, але не запобігають появі нальоту і зубного каменю. В природному середовищі існування, коли кішці доводиться розгризати кістки і шкіру, щоб харчуватися, наліт і камінь набагато краще видаляються, ніж при харчуванні сухими кормами. Щоб підтримати здоров'я зубів своєї кішки, регулярно робіть огляд у ветеринара і щодня стежите за чистотою зубів тварини в домашніх умовах.

  1. Поговоріть з ветеринаром і дізнайтеся про різні захворювання зубів і ясен, які бувають у кішок. Проконсультуйтеся, як часто необхідно на дому чистити зуби кішки. З'ясуйте, які інструменти для цього знадобляться, і яку зубну пасту краще використовувати.
  2. Постійно перевіряйте стан зубів кішки, їх колір, можливі відколи або відсутність. Також перевіряйте стан ясен. Ознаками їх захворювання є: неприємний запах з пащі, м'якість, припухлість, скупчення нальоту і зубного каменю по лінії ясен, а також очевидна болючість при дотику до ясен.
  3. Намотайте на вказівний палець шматок марлі. Нанесіть невелику кількість спеціальної зубної пасти для кішок на марлю і почніть чистити зуби кішці легкими круговими рухами, розмовляючи з нею ласкавим тоном. Уперше краще почистити тільки один або два зуба, поки кішка не звикне до процедури.