Як шити без оверлока. Як обробити зрізи тканини якщо немає оверлока.

Оверлок - пристосування, безумовно, зручне. Але на побутових швейних машинках він з'явився порівняно недавно. Бабусі і навіть мами нинішніх молодих рукодільниць чудово без нього обходилися. У багатьох до сих пір збереглися старі швейні машини, які працюють не гірше сучасних, і часто незамінні при сточуванні виробів з товстих тканин. Єдина проблема - обробка швів.
Вам знадобиться
  • Ножиці зигзаг
  • В'язальний гачок
Інструкція
1
Обробляти шви можна різними способами. Можна, наприклад, зробити це вручну, простим швом «через край». Однак петельний шов виглядає набагато краще, та й нитки осипаються менше.
2
Зрізи вироби з тканини з не дуже щільним переплетенням можна обв'язати. Закріпіть нитку на початку зрізу і пров'яжіть ряд простими стовпчиками, вводячи гачок у тканину через 3-4 мм. Намагайтеся, щоб відстані між стовпчиками були рівними.
3
Якщо виріб зшитий з дуже тонкої тканини, зрізи можна посто підшити. Підігніть їх на відстань 0,2 мм і приметайте. Підігніть ще раз і знову приметайте, а потім прострочіть.
4
Для сильно обсипаються тканин можна зробити подвійний петельний шов. Спочатку обшийте зрізи петельним швом, а потім зробіть другий ряд швом, схожим на зигзаг. Покладіть виріб перед собою зрізом вгору. Закріпіть нитку в місці нижнього проколу першого стібка. Введіть голку під нитку першого стібка, простягніть нитку і введіть голку під петлю між першим і другим стібками. Простягніть нитку і введіть голку в нижній прокол другого стібка. Прошивати так по всьому зрізу.
5
Дуже добре, якщо на машинці можна зробити шов "зигзаг". Це можна зробити практично на всіх старих машинках, крім зовсім примітивних. На машинці зазвичай встановлюється велика довжина стібка, а лапку - в потрібне положення, і прострочіть. Верхня частина стібка повинна знаходитися на відстані 0,1 - 0, 2 мм від краю. Необроблений край обріжте.
6
Вироби з товстих тканин можна взагалі не обметувати. Звичайно, за умови, що тканина не дуже сипка. Просто ображати краю деталей ножицями зигзаг.
Корисна порада
Вироби з капрону, авіазента і деяких інших тканин обметувати не просто не потрібно, але навіть протипоказано. Їх найкраще обпалювати або кроїти за допомогою паяльника або апарату для випалювання.