Як робити кефір.

Кефір - це унікальний кисломолочний продукт, який прийшов до нас з Кавказу. Він містить майже всі основні поживні речовини: білки, ферменти, вітаміни, мінерали, молочний цукор і т.д.

Кефір дуже благотворно впливає на мікрофлору кишечника, що дуже важливо для здоров'я організму. Це вплив забезпечують молочнокислі грибки, які і роблять з молока кефір. Ці грибки - стрептококи, кефірів палички, бактерії і дріжджі покращують патогенну флору, пригнічують збудників захворювань ШКТ і туберкулеза.Кефір корисно приймати при дисбактеріозі для відновлення імунної системи, при хронічній втомі і порушеннях сна.Еслі немає бажання або можливості купувати кефір в магазині, можна робити його в домашніх умовах, головне - робити кефір правильно.

Як робити кефір в домашніх умовах?

Кефір в домашніх умовах можна готувати декількома, принципово різними способами:

  1. Сквашувати кефір з допомогою кефіру (тибетського) гриба.
  2. Сквашувати кефір молочнокислими сухими заквасками типу «Наріне».
  3. Самостійно робити кефір з молока за допомогою кефірної закваски.

Спільним моментом для всіх трьох способів є рекомендація обробляти термічно домашнє молоко, щоб уникнути ймовірності захворіти на сальмонельоз та іншими захворюваннями, які викликають бактерії, що містяться в сирому молоке.Кефір можна приготувати в домашніх умовах з пастеризованого або знежиреного молока. Ось найпростіший рецепт, як робити кефір.Необходімо потрібну кількість молока налити в каструлю і нагрівати на повільному вогні. Як тільки почне підніматися молочна піна, каструлю потрібно зняти з вогню і залишити в прохолодному місці. Після охолодження молоко переливають в скляну ємність, додають закваску - невелика кількість кефіру - і закривають кришкой.На 1 літр пастеризованого молока береться 6-8 ч.л. закваски (добового кефіру) Отримані суміш краще зберігати в теплому місці, тому як процеси бродіння в цьому випадку йдуть інтенсивніше, ніж в холодних місцях. Через добу сквашенное молоко можна поставити в холодильник. Через кілька годин добовий кефір готов.Еслі кефір робиться з пастеризованого молока, то краще його вживати одноденним, оскільки залежно від зрілості кефір змінює свої властивості. Добовий (слабкий) надає на шлунок послаблюючий ефект, а тридобовий (міцний) кефір - кріпить.

Кефір - кисломолочний продукт, багатий великою кількістю поживних речовин - від вітамінів до корисних бактерій. Завдяки їм він благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту і імунну систему. А щоб цей корисний продукт завжди був під рукою, його можна легко приготувати в домашніх умовах.
Вам знадобиться
    • молоко - 1 л;
    • закваска - 4 ст. л.;
    • сметана - 1 ст. л.
Інструкція
1
В основі цього унікального напою знаходяться кисломолочні грибки: кефірні палички, дріжджі, різні бактерії та стрептококи. Саме вони і перетворюють свіже молоко в кефір. Такі грибки відновлюють кишкову мікрофлору, що особливо важливо при дисбактеріозі, допомагають набратися сил і покращують імунітет людини.
2
Щоб отримати даний продукт, придбайте в магазині спеціальну кисломолочну суху закваску або маленький пакетик звичайного кефіру, який також може бути використаний як закваски.
3
Налийте в алюмінієвий посуд необхідну кількість пастеризованого, пряженого або домашнього молока. Останнє спочатку краще прокип'ятити, щоб виключити існуючу можливість зараження деякими небезпечними захворюваннями, наприклад, сальмонельоз.
4
Нагрейте молоко на повільному вогні до тих пір, поки не почне збиратися молочна пінка. Після цього зніміть каструлю з вогню і дайте їй трохи охолонути протягом 10 хвилин.
5
Розлийте його по скляних баночках і додайте закваску. На 1 літр молока її буде достатньо 3-4 столові ложки. Потім поставте банки на 5-6 годин на найтепліше місце, щоб процес бродіння пройшов швидше. Коли рідина охолоне і стане грудочками, закрийте банку кришкою і струсіть її.
6
Закриті баночки з постигла кисляком поставте в холодильник на добу. Після закінчення цього часу кефір буде готовий до вживання. Частина його можна використовувати як закваски для приготування нової порції напою. Пам'ятайте, що свіжий кефір (добовий) надає проносне дію, а міцний (тридобовий) - кріпить.
7
Щоб кефір вийшов більш жирним і живильним, додайте в закваску столову ложку сметани. Потім все ретельно перемішайте і вилийте в молоко перед його розливом по банкам.