Як дізнатися вартість марок.

Розквіт філателії в нашій країні припав на 80-ті роки минулого століття. Тоді було випущено чимало унікальних і не дуже унікальних марок . Багатьом филателистам клясери з марками дісталися у спадок від батьків і дідів. Проте самостійно визначити цінність марки не так легко. Скористайтеся нашими підказками.
Інструкція
1
Перш за все, необхідно зрозуміти, що сама по собі марка не має цінності. Це просто невеликий шматочок паперу із зображенням чого-небудь на ньому. Цінної її робить тільки бажання і прагнення іншої людини придбати даний екземпляр в свою колекцію, заплативши при цьому енну суму грошей. Очевидно, що цінність марок не пов'язана зі світовою економікою і глобальними тенденціями.
2
Для визначення вартості марок знамениті в своїх колах філателісти створили каталоги. Найвідоміші на сьогоднішній день - це каталоги Скотта (американський), каталог Майклс (дуже докладний, німецька). У спеціалізованих магазинах можна знайти і російські каталоги, але вони не отримали такої популярності.
3
Ціни в каталогах з'являються після ретельного вивчення ринку поштових марок . Вони носять рекомендаційний характер і не служать гарантом того, що марка буде насправді куплена за такою високою, наприклад, ціною. Найдешевші марки, в основному багатотиражні, продаються кілограмами чи фунтами.
4
Найбільше цінуються марки в ідеальному стані, в прямому сенсі цього слова. Вони повинні бути негашеними (не мати поштової печатки), з цілими зубцями, з повністю збереженим клеєм на звороті, без подряпин і зморшок. Гашені марки мають цінність тільки в тому випадку, якщо випускалися малим тиражем і майже не зустрічалися в поштовому використанні. Тут важливий штемпель з датою, а краще всього навіть зберегти конверт.
5
Вартість марок залежить від загальних тенденцій у світі філателії. Наприклад, зараз марки СРСР, Ватикану, Африки продаються за цінами, набагато меншим, ніж зазначені в каталогах, оскільки ці країни поки «не в моді». Однак все може помінятися в будь-який момент.
6
До інших способів визначення вартості марок відносяться аукціонні будинки і деякі інтернет-ресурси. Однак, звертаючись до подібних джерел, необхідно попередньо наводити довідки про репутацію оних щоб уникнути неприємних ситуацій в майбутньому.